banner6

MARSEV Kurucular Kurulu toplandı

MARSEV Kurucular Kurulu toplandı

 ADNAN AVUKA 

ANKARA(İLKHABER)-MARSEV Kurucular Kurulu Toplantısına Katılan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü üniversitenin mevcut durumu ile ilgili bilgi verdi.

MARSEV Kurucular Kurulu Toplantısı  Ankara’daki Mardin Kültür Evi’nde yapılan  toplantıda Vakıf Yönetim Kurulu adına konuşan Kemal Nehrozoğlu; vakfın son üç yılına ait Faaliyet Raporunu, Özet Bilanço ve Gelir Tablolarını beyan etti. Bu süreçte özellikle üniversite ile birlikte yürütülen ortak projeler hakkında üyeler bilgilendirildi. Ardından denetleme raporları okundu. Daha sonra kürsüye davet edilen Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ise vakfın bugüne dek üniversiteye verdiği destek ve yardımlardan dolayı teşekkür ettikten sonra, vakıf üyelerine üniversitenin mevcut durumunu anlattı. Üniversitenin geçen süre boyunca ulaştığı kapasiteyi anlatan Rektör Özcoşar; fakülte, yüksek okul, enstitü sayılarını aynı şeklide ön lisans, lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci sayılarını paylaştı. Özcoşar buna karşın özellikle üniversitenin fiziksel kapasite sorununu dile getirerek vakıf yönetici ve üyelerinden bir yurt binası ve Turizm Fakültesi binasının yapımı konusunda desteklerini talep etti. Daha sonra söz alan vakfın üye ve yöneticilerinden bazıları vakfın üye aidatları ve bağışların arttırılmasını talep ederken diğer bazı üyeler ise üniversitenin ihtiyaçlarının karşılanmasında birlikte hareket edilebileceğini belirttiler. 

Konuşmacılardan Emin Değer Vakfın maddi ve manevi olarak desteklenmesi gerektiğini belirtti.  MARSEV’in kurucularından Halil Arslan, vakfın gelecek nesillere miras olacağını vurguladığı konuşmasında,  “Bu vakfı gelecek nesillerimize bir miras olarak bırakmak mecburiyetindeyiz. Emin Değer kardeşimizin de ifade ettiği gibi vakfı desteklemek gerekir, Bu vakıf  hemşerilerimize ışık tutacak bir vakıftır, bu nedenle herkesin sahiplenmesi gerekir” dedi.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI

İbrahim Aysoy, Fuat Aysoy, Edip Yenigün, Fikri ve Naime Canoruç, Veysi Şahin, Gönül Şahkulubey, Süreyya Ensari, Halil Arslan, İsmet Yedikardeş, Kenan Nehrozoğlu. Metin Pamukçu, Aziz Öztürk, Nihat Eri, Süleyman Çelebi, Şeyhmus Dinçer,İbrahim Özçoşar, Hüseyin Kurtay, Sıddık Ensari, Nebahat Aykaç, Adnan Avuka, Fuat Ensari.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 17:58

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42