banner6

Mehmetçik tarih yazıyor

Mehmetçik tarih yazıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin  Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı tüm kararlığıyla sürerken, Türkiye’nin sınır güvenliği amacıyla başlattığı harekat, dünyanın bir çok ülkesinden de ülkemiz adına olumlu tepkiler alıyor.  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar harekatla ilgili olarak, "Faaliyetler planladığı gibi gidiyor. Operasyon tüm kararlılığıyla sürüyor" şeklinde açıklama yaptı.   

Terör örgütü  PKK/YPG ve PYD’lilerin okul ve hastanelerde gizlendiği ve buralardan sivilleri hedef alarak havan ve roketlerle saldırdığı belirtiliyor.  Harekatın 3. Gününde Mardin’in Nusaybin ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'nı takip eden gazetecilere Terör örgütü PKK/YPG’liler tarafından keskin nişancılarla düzenlenen saldırı sonucu 2 basın mensubu hafif yaralandı. Yaralı gazeteciler, olay yerine giden sağlık ekipleri tarafından tedavi edildi

MARDİN VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA: 

NUSAYBİN’DE 8 KİŞİ ŞEHİT OLDU 35 KİŞİ YARALANDI

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, "11 Ekim 2019 tarihinde Suriye tarafından PKK/PYD-YPG terör örgütü mensuplarınca ilimiz Nusaybin ilçesine siviller hedef alınarak atılan havan ve roket mermilerinin isabet etmesi sonucu, 8 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 35 sivil vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı Vatandaşlarımız Nusaybin ve Mardin Devlet Hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır" denildi. 

    

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42