banner6

Miniklerin Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Miniklerin Cumhuriyet Bayramı coşkusu


Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96. yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da okullarda coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi.

Ailelerin yoğun katılım gösterdiği ve coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli sahnelere konu olurken, minikler şiirler okuyup, tiyatro gösterimi ve halk oyunları sergiledi. 

Cumhuriyetin Kuruluşunun 96. Yıldönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği minik öğrencilerin birbirinden güzel etkinliklerine sahne oldu.

Okul öğretmenlerinden Pınar Uygun, Havva Betül Elkit ve Ufuk İncesu’nun organize ettiği program okulun bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören sonrası öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Ardından koro ekibi şarkılar seslendirirken, halk oyunları ekibi de birbirinden güzel yöresel halk oyunları sergiledi.

Cumhuriyet coşkusu için gelen veliler öğrenciler tarafından gerçekleştirilen gösterileri büyük ilgiyle izledi. Gösterilerin ardından bir konuşma yapan Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu Müdürü İsmet Mert Aşşık, günün anlam ve önemine değinerek, “Geleceğimizin teminatı olan siz minik yavrularımızı, ülkemize faydalı, akademik ve sosyal donanıma sahip dünya insanı olarak yetiştirmek bizim görevimizdir. Unutmayın! Yarınların meşalesini sizler taşıyacaksınız.

Biz de geleceği şekillendirme sorumluluğunun bilincinde olan donanımlı sevgi dolu ve enerjik bir ekip olarak ülkemizin, geleceğimizin, yarınlarımızın, teminatı olan çocuklarımız için var gücümüzle çalışacağız.

Her çocuk bizim için yeni bir heyecan, yeni bir başlangıçtır. Her çocuk geçmişin yorgunluğunu örten, yeni hedeflere yol açan umuttur, adeta yaşamdır bizim için.” dedi.

Yunusoğlu Damar Arıkoğlu İlkokulu, Cumhuriyet Bayramı’nı coşku, gurur ve heyecanla kutladı. Rengarenk kıyafetleri, okudukları şiirlerle, şarkılarla ve sergiledikleri yöresel halk oyunlarıyla katılımcılara unutulmaz bir bayram yaşatan minikler ayakta alkışlandı.

Çocukların etkinliklerine ortak olan veliler o mutlu anlarını cep telefonlarıyla çekti. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı etkinliklerde ailelerde şiir ve marşlara eşlik etti. Miniklerin giydikleri bayrak baskılı tişörtler ve taktıkları şapkalarla büyük bir uyum içinde olan miniklerin sevinçleri gözlerine yansıyordu. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42