banner6

Muhtarlar sorunlarını Vali Demirtaş’a iletti

Muhtarlar sorunlarını Vali Demirtaş’a iletti

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Artuklu, Midyat, Mazıdağı ve Nusaybin ilçelerinden gelen mahalle muhtarları Vali Demirtaş’a sorun ve taleplerini iletti.

Artuklu Yukarı Aydınlı Mahalle Muhtarı Mehmet Salih Keleş, Aytepe Mahalle Muhtarı Ziver Koca, Midyat Taşlıburç  Mahalle Muhtarı Bahri Orhan, Mazıdağı Meşeli Mahalle Muhtarı İsmail Kaya, Evciler Mahalle Muhtarı Nevaf Kalın, Ürünlü Mahalle Muhtarı Bahri Aydın, Yalınağaç  Mahalle Muhtarı Mehmet Eliş ve Nusaybin Dağiçi Mahalle Muhtarı Mehmet Selim Al’ı makamında ağırlayan Vali Demirtaş sorun ve talepleri tek tek dinledi.

Muhtarların yönetici ve vatandaş arasında köprü görevi gördüğünü belirten Vali Demirtaş, ‘’ Muhtarlarımız ile sık sık bir araya gelerek vatandaşlarımızın isteklerini, bizlerden taleplerini istişare ediyoruz. Bizim tek derdimiz vatandaşlarımızın memnuniyetidir. Bugün de muhtarlarımız ile bir araya gelerek vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm arayışı içine girdik. Özellikle kırsal mahallelerimizi birbirine bağlayan grup yollarını asfaltlayacağız. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana yol konusunu en öncelikli işlerimizin başında gördük. Plan ve programımızı bu yönde yaptık. Arkadaşlarımız halen sahada çalışıyor. Özellikle grup yollarımız başta olmak üzere 600 kilometreye kadar asfalt çalışması yapmayı düşünüyoruz. Bu çalışmanın sonuna geldiğimizde İlimizde yol sorun olmaktan çıkacaktır’’ diye konuştu

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER