banner6

Numanoğlu Caminde Sabah Namazı sonrası sıcak çorba ikramı

Çukurova Müftülüğü tarafından sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilere motivasyon ziyaretinde bulunmak maksadıyla geçtiğimiz yıllarda başlatılan sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Numanoğlu Caminde Sabah Namazı sonrası sıcak çorba ikramı

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Müftülüğü tarafından sabah namazının manevi atmosferini yaşamak, yaşatmak, cami cemaatiyle tanışıp kaynaşmak ve görevlilere motivasyon ziyaretinde bulunmak maksadıyla geçtiğimiz yıllarda başlatılan sabah namazı buluşmaları devam ediyor.

Adana’nın Çukurova ilçesinde sabah namazından sonra yapılan sohbetin ardından cemaate çorba ikram ediliyor. Programa, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün’ün yanı sıra, daire personelleri, çevre cami din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Numanoğlu Camii’nde haftanın belirli günlerinde sabah namazından cemaate çorba dağıtılıyor. Cami imam hatibi Orhan Durmaz, sabahları birbirinden değerli hocaları davet ederek kısa bir sohbet gerçekleştirdiklerini ve sohbetin ardından çorba ikram ettiklerini söyledi. İmam Durmaz, asıl amaçlarının cami cemaati arasında kardeşlik ve hoşgörü bağını kuvvetlendirmek olduğunu ifade etti.

Sabah namazı buluşması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kılınan namazın ardından Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, her hafta farklı bir camide sabah namazı ile vatandaşlar ile buluştuklarını belirterek, "Bu vesileyle rabbim kıldığımız namazları kabul etsin" dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER