banner6

Sakarya Final’li gençlerle buluştu.Farkındalığınız başarıyı getirir’

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana Final Okulları’nın Fen ve Anadolu Lisesi’nde okuyan gençlerle bir araya geldi.

Sakarya Final’li gençlerle buluştu.Farkındalığınız  başarıyı getirir’

ADANA(İLKHABER)-Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana Final Okulları’nın Fen ve Anadolu Lisesi’nde okuyan gençlerle bir araya geldi. Final’li gençlere altın öğütler veren Sakarya, “Yüksek farkındalığınız olsun. Bu farkındalığınız başarıyı getirir, sizi başarılı insanlar yapar” dedi.

Adana Final Okulları’nda her ay düzenlenen ‘Tecrübeden öğreniyoruz’ konulu söyleşinin konuğu TÜGİK Genel Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya oldu. Okulun tiyatro salonunda düzenlenen söyleşiyi Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, okul yönetimi ve öğretmenleri de dinledi. Bilgilerini, yaşadıklarını, tecrübelerini gençlere aktarırken, ilkokul yıllarından itibaren hayatından kesitlere yer vererek söyleşiyi renklendiren Sakarya, gelecek hayatın temellerinin atıldığı okul sıraları ve üniversite eğitiminin tek başına yeterli olmadığını kaydetti. Lise yıllarında arkadaşları tatil yaparken kendisinin aile şirketlerinin yaptığı yol şantiyeleri dahil, farklı işlerde çalıştığını kaydeden Sakarya, gençlere erken yaşta çalışmaya başlayıp, iş hayatını öğrenmenin avantajlarından söz etti. Sakarya, “Çalışmak ayıp değil. Ne kadar erken yaşta çalışmaya başlarsanız, iş dünyasına o kadar erken aşina olur, geleceğe kendinizi hazırlamış olursunuz” mesajı verdi. Gençlere hayatlarının her alanını planlamalarını tavsiye eden Sakarya, şunları söyledi:

‘PLANSIZ İŞ BAŞARILI OLMAZ’

“Üniversiteyi bitireceksiniz ama okumak yetmeyecek. Hayat doğduğunuz günden öleceğimiz güne kadar bir gelişim süreci. Eğer, kendini sürekli geliştirmezsen, olduğun yerde kalmaya devam etsen bile yok olmaya mahkumsun. Kendini her yönden geliştirmek zorundasın. Birinin yanında çalışacak, yönetileceksiniz, ama, bir şeyler öğrenecek, ardından siz yöneteceksiniz. Sahip olduğunuz bilgi sizin için bir güçtür. Bilgiyi almak kadar önemli olan diğer husus, bu bilgiyi nasıl kullanacağınızdır. Yapacağınız her işi planlamalısınız. Plansız yaptığınız işin tam manasıyla başarılı olması mümkün değildir.”

Gençlere lise ve üniversitede sosyal kulüplerde yer almalarını, iş hayatında ise mutlaka STK’ların üyesi olmaları, görev almaları, yönetimde çalışmalarını da öneren Sakarya, STK’lı olmanın modern toplumların da en önemli göstergesi olduğuna değindi. Gençlere, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz” diye seslenen Sakarya, ülke olarak üreten, çalışan gençlere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Sakarya, “Kendini geliştirin, farkındalığınızı yüksek tutun.  Yüksek farkındalığı olan insanlar başarırlar. İyi fikir, iyi uygulama ve kaynağı bir araya getirirseniz, kendinizi de geliştirip, farkındalığınızı yüksek tutarsanız çok başarılı olursunuz” diye konuştu.

Kendisi de Çukurova GİAD Yönetim Kurulu’nda görev alan, Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, Sakarya’ya söyleşi için teşekkür etti. Ertem, Sakarya’ya, okullarının öğrencisi olan oğlu Emin Kaan Sakarya ile birlikte günün anısına Adana İşi Büyük Saat Heykeli hediye etti. Söyleşi sonunda, Adana Final Okulları’nın başarıyla yürüttüğü, Koç Lisesi’nde düzenlenen Koç MUNDP Konferansı’na katılarak, okulu başarıyla temsil eden öğrencilere sertifikaları da Başkan Sakarya tarafından verildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER