banner6

Sokak hayvanları için SEFERBER OLDULAR

Adana’da hayvanseverler, sahipleri tarafından sokağa bırakılıp kaderine terk edilen, ancak belediye tarafından koruma altına alınarak barınağa yerleştirilen sokak hayvanları için seferber oldu; barınaktaki köpekler ilk kez ‘yaş mama’ yedi. ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında imece usulü olarak 32 koli yaş mama, 540 kilo da tavuk alan gönüllüler, sonrasında barınağa gidip 300 köpeği kendi elleriyle besledi.

Sokak hayvanları için  SEFERBER OLDULAR

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Adana’da hayvanseverler, sokağa bırakılıp kaderine terk edilen hayvanlar için seferber oldu; barınakta koruma altına alınan köpekler, ilk kez ‘yaş mama’ yedi. ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü erken kutlayan gönüllüler, imece usulü 32 koli yaş mama, 540 kilo da tavuk alıp, barınağın yolunu tuttu sonra da 300 köpeği kendi elleriyle besleyip, örnek bir davranışa imza attı.

HİÇ ‘YAŞ MAMA’ YEMEDİLER

Olga Dağgeçen, Deniz Karaca, Sinem Yıldırım ve Yağmur İnanır, sahipleri tarafından sokağa bırakılıp, kaderine terk edilen sokak hayvanları için seferberlik ilan etti. Bu dört kadın, Çukurova Belediyesi tarafından koruma altına alınıp, ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilen ve daha önce hiç ‘yaş mama’ yemeyen köpekler için sosyal medyada bir kampanya başlattı. Kampanya kısa sürede bir çığ büyüyüp, kentin dört bir yanına yayıldı.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU

Hayvanseverler, kampanya kapsamında elini taşın altına koyup, imece usulü 32 koli yaş mama, 540 kilo da tavuk alıp, merkez ilçe Çukurova’ya bağlı Topalak Mahallesi’nde 5.5 dönümlük bir arazi üzerine kurulan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin yolunu tuttu. Adana Çevre ve Hayvanları Koruma Derneği’nin de destek verdiği etkinliğe Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de katıldı.

ELLERİYLE BESLEDİLER

‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü erken kutlayan hayvanseverler, çocuklarıyla birlikte etkinliğe katılıp, tamamen gönüllülük esasıyla çalışmalara katılıp, barınaktaki 300 sokak köpeğini kendi elleriyle besledi. Adeta bir şenlik havasında geçen etkinlikte objektiflere de renkli görüntüler yansıdı. Belediye Başkanı Soner Çetin, hayvanseverlerin organize ettiği etkinliğin oldukça anlamlı olduğunu, belediye olarak gereken katkıyı sunduklarını söyledi.

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK

Gönüllüler adına açıklama yapan Olga Dağgeçen, “Hayvanları çok seviyoruz. Barınakta sahipsiz olduklarını düşünüyoruz. Bizim de gönüllüler olarak onlara el uzatmamız gerekiyordu. Yaş mamaları, gönüllü arkadaşlarla imece usulü ile aldık. Herkes kendi bütçesine göre kampanyaya destek oldu. Sokak hayvanları için güçlerimizi birleştirdik bir bakıma. Bu tür etkinliklerin daha geniş bir platformda tekrarlamayı düşünüyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER