banner6

Trafikte cam silenler ve dilenenlere para cezası yağdı

Adana’da yollarda ve kavşaklarda sürücülerin kabusu olan cam silen çocuklar ve büyükler ile kucaklarına çocuk alarak dilenmek suretiyle para toplayan kişilere yönelik çalışmalar sürüyor.

Trafikte cam silenler ve dilenenlere para cezası yağdı

Ahmet Özdemir

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yollarda ve kavşaklarda sürücülerin kabusu olan cam silen çocuklar ve büyükler ile kucaklarına çocuk alarak dilenmek suretiyle para toplayan kişilere yönelik çalışmalar sürüyor.

Kavşak ve caddelerde çalışan ve çalıştırılan çocuklar ve işyerlerine yönelik sabit ve mobil uygulamalarına devam eden Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, çocukların suça karışması ve zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.  Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından 22 Ocak ile 22 Şubat tarihleri arasında yapılan 1 aylık çalışmalarda çok sayıda kişiye yasal işlemler yapılıp idari para cezaları kesildi.

AİLELERİNE  YASAL İŞLEMLER YAPILDI

Yapılan çalışmalarda sokakta çalışan, 16 yaşından küçük 12’si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 25 kişi muhafaza altına alınarak ailelerine teslim edildi. Çocukların ailelerine ise Aile Yükümlülüğü’nün İhlali’nden yasal işlemler yapıldı. Sokakta çalışan 16 yaşından büyük, 40 Suriye Uyruklu olmak üzere toplam 396 kişiye Kabahatler Kanunu’nun 37. Maddesi’ndeki ‘Rahatsız Etme’  konusuna göre toplam 80 Bin 784 TL tutarında idari yaptırım tutanağı düzenlendi.

İLÇELERDE DE ÇALIŞMALAR YAPILDI

Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlükleri tarafından da 22 Ocak, 22 Şubat 2021 tarihleri arasında çalışmalar yapıldı. Yapılan çalışmalarda 16 yaşından büyük toplam 92 kişiye 18 Bin 768 TL tutarında  idari yaptırım tutanağı düzenlendi.  Sokaklarda dilenen ve cam silen 488 kişiye 99 Bin 552 idari para cezası kesildi. Trafik ışıklarında ve kavşaklarda sürekli kontrol ve denetimler yapılarak, suçu önleme çalışmalarına yönelik tedbirlerin aralıksız devam edeceği öğrenildi

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42