banner6

Yeni adliye Binası 2020 Haziran ayında faaliyete geçecek

Uzun süredir inşaatı devam eden ve 8 aydır tamamen durmuş vaziyetteki yeni Adliye Binasının bir an evvel bitirilmesi için yetkililerle görüşmek üzere Adalet Bakanlığına giden Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Yeni adliye Binası 2020 Haziran ayında faaliyete geçecek

ADANA(İLKHABER)-Uzun süredir inşaatı devam eden ve 8 aydır tamamen durmuş vaziyetteki yeni Adliye Binasının bir an evvel bitirilmesi için yetkililerle görüşmek üzere Adalet Bakanlığına giden Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Adalet Bakanlığı Destek Hizmet Daire Başkanı Erdal Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Demir, mevcut yüklenici ile sözleşmenin bu ay biteceğini, davet usulü işin başka bir firmaya verileceğini, kalan işlerin bu firma tarafından en kısa sürede bitirilerek en geç Mayıs veya Haziran 2020’de Yeni Adana Adliye Binasının faaliyete geçeceğini söyledi.

Yeni Adliye Binasında Baro’ya tahsisi yapılan alanların çok az olduğu, avukat oda sayısının artırılması ve otopark tahsis edilmesi istendi.

Öte yandan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, projesi çizim aşamasındaki Adana Barosu’na ait hizmet binasıyla ilgili Türkiye Barolar Birliğinde İnşaat Daire Başkanı İrfan Öztürk ve Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin ile görüşerek sürecin bir an evvel hızlandırılarak inşaatın başlanmasının faaliyete geçen Bölge Adliye Mahkemeleri nedeni ile daha da zorunlu hale geldiğini belirtti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42