TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bahçeli: Türkiye sömürge ülkesi ya da ABD'nin 51. eyaleti değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümünde fetih ruhuyla korunacağını vurgulayarak 2053 hedefini lider ülke yapmak olarak belirtti. İsrail'in Gazze'ye saldırılarına lanet okudu ve ABD'nin teröre desteğini kınadı. Cumhur İttifakı'nın çiftçi ve dar gelirlilere destek olacağını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 11:13
Kaynak: Haber Merkezi
Bahçeli: Türkiye sömürge ülkesi ya da ABD'nin 51. eyaleti değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İstanbul'un fethinden, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına kadar birçok konuya değindi.

“Fetih Ruhuyla İstanbul'u Koruyacağız”

Bahçeli, İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümüne değinerek, Türk milletinin tarih boyunca ahlak ve adaleti, sanat ve kültürü eklemlediğini vurguladı. “İstanbul, 571 yıl önce zincirlerinden kurtulmuş, sevdalısı Türk milleti ile kavuşmuştur,” diyen Bahçeli, İstanbul'un bugünkü durumunun kendilerini üzdüğünü belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni israfla suçlayan Bahçeli, 73 kişilik Roma seyahatiyle ilgili eleştirilerini dile getirerek, İstanbul'un tahribatına ve istismarına izin vermeyeceklerini söyledi.

“2053 Hedefimiz Lider Ülke Türkiye”

Bahçeli, MHP'nin hedefinin 2053 yılında Türkiye'yi lider ülke ve süper güç yapmak olduğunu ifade etti. İstanbul'un Türkiye Yüzyılı'nda hak ettiği yere yerleşeceğini belirten Bahçeli, "Bu kutlu hedef zillete düşenlerle, yabancı çıkar odaklarına taklalar atanlarla değil, vatansever ve milletseverler tarafından gerçekleşecektir," dedi.

“İsrail'in Katliamlarını Lanetliyoruz”

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösteren Bahçeli, hayatını kaybedenlerin sayısının 36 bine yaklaştığını belirterek, "Caniyahu İsrail'i tüm öfkemle lanetliyorum," dedi. Bahçeli, Netanyahu ve bakanı hakkında ülkemizin yakalama kararı çıkarması gerektiğini ifade etti. İsrail'in katliamlarına karşı somut adımlar atılması gerektiğini belirtti.

“ABD’nin Teröre Desteği Kabul Edilemez”

ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde yeni bir oyun kurduğunu belirten Bahçeli, Türkiye'nin Suriye yönetimi ile iş birliği yaparak terör örgütlerinin istilasına müsaade etmemesi gerektiğini söyledi. ABD'nin PKK ve PYD ile bağını koparamıyorsa bu teröristleri kendi ülkesine taşımasını öneren Bahçeli, "Türkiye sömürge ülkesi ya da ABD'nin 51. eyaleti değildir," dedi.

“Cumhur İttifakı Güvencedir”

Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın çiftçilerin sorunlarını çözeceğini, dar gelirli insanlara destek vereceğini belirtti. 31 Mart'tan sonra ittifakın gücünü koruyacağını ifade eden Bahçeli, 2 Haziran'daki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın milletin teveccühüne mazhar olacağını söyledi. Pınarbaşı seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın kazanacağını belirterek, "Pınarbaşı büyüyecek, Türklük anıtı yaşayacak, Cumhur İttifakı var olacaktır," dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.