TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail durdurulmazsa, gözünü Anadolu’ya dikecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. İsrail'in Gazze'ye yaptığı zulme değinerek, ''Sanmayın ki İsrail Gazze’de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti, durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikecek" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 13:42
Kaynak: AYDIN GÖKÇEOĞLU
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail durdurulmazsa, gözünü Anadolu’ya dikecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Netanyahu ve soykırıma ortak olanlar, döktükleri her damla kanın hesabını verecek. Biz de soykırımcıların hukuka hesap vermesi için enselerinde olacağız. Sanmayın ki İsrail Gazze’de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti, durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikecek" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Grup toplantımızın ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Vefanız için her biriniz için teşekkür ediyorum. 2024 yılının ilk il başkanları toplantısında hem 5 ayın muhasebesini yaptık, illerimizin röntgenini çektik. Partimizin genel başkanı olarak büyük bir gurur duydum. Bizi örselemeye çalışanlara inat yolumuza pekleşe pekleşe devam ediyoruz. Partimizin kuruluşundan itibaren ortak akılla hareket ettik. Son 1 yılımıza damga vuran seçimler dolayısıyla gelenekselleşmiş istişare toplantımızı yapamamıştık, önümüzdeki haftalarda gerçekleştireceğiz. Belediye başkanlarımızla 1-2 Temmuz'da bir araya geleceğiz. Bu toplantıların davamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kongre takvimini de yakında ilan edeceğiz. 

"YORULAN ARKADAŞLARI DİNLENMEYE ALACAĞIZ"

Her kongre sürecini bayrak yarışı olarak görüyoruz. Yorulan arkadaşlarımız varsa, hatası olan arkadaşlarımız varsa onları dinlenmeye alacağız. Yeni, heyecanlı arkadaşlarla kadromuzu güçlendireceğiz. Kurulduğumuz günden beri yenilenerek geliyoruz. Bundan sonra da aynı çizgide hareket edeceğiz. Genel seçimin üzerinden 1 yıl geçti. TBMM bu yıl içerisinde gece gündüz demeden çalıştı ve milletimizin beklentilerini karşılayacak yasaları çıkardı. Tüm kabine üyelerimizle ülkemizin refahı ve güvenliği için ter döktük. Son grup toplantımızdan bu yana yurt içinde ve yurt dışında bir çok programa katıldım. 

Diplomasi de olduğu gibi iç siyasette de yoğun gündemdeyiz. Gerek hayat pahalılığı ve fırsatçılık gerekse öğretmenlerimize yönelik şiddete karşı yasal zeminin düzenlemesi. Meclis tatile girmeden yasal düzenlemeleri çıkarmamız gerekiyor. Yeni anayasa çalışmalarında Meclis Başkanına destek vermemiz gerekir. Sivil anayasayı geçici gündemlere kurban etmemeliyiz. Aceleye getirmeden ama çok da uzatmadan adımlar atılmalı. Biz sonuna kadar yapıcı tutumumuzu koruyacağız. Önümüzde kesintisiz 4 sene daha var. Bu 4 senenin her gününü ilk günkü aşkla geçireceğiz. Ülkemizi yeni rekorlarla buluşturacağız. Türkiye'nin son 21 yılında mührünü vurmuş bir kadro olarak eserlerle devam edeceğiz. Aziz milletimiz bize bir ikazda bulunmuştur, 31 Mart seçimleri bir güven oylaması değildir. 28 Mayıs'ta seçmen kararı bir şekilde hükümeti Cumhur İttifakı'na emanet etmiş, 31 Mart'ta tercihini farklı şekilde yansıtmıştır. Milletimizin verdiği mesajı duymazdan gelecek değiliz, biz o mesajı aldık ve gereğini yapmaya başladık. Milletimizin AK Parti'den elini çektiğine inananlar yanılırlar. Bu emanetin bize 5 yıllığına yüklendiğinin farkında olacağız. 

"HİÇ SEÇİM OLMAYACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ"

AK Parti'nin çalışma usulü bellidir, hemen yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklıyız. Aynı zamanda biz hiç seçim olmayacakmış gibi çalışan bir kadroyuz. Şunu çok net ifade etmek isterim, ne teşkilatımızda ne de bürokrasi kadrolarında isteksizliğe asla ve asla tahammülümüz olamaz. Ülke ve millete karşı vazifesini yapmaman bahanesi olmaz. Biliyorsunuz son 22 yılda AK Parti ile ilgili de kötümser senaryolar yazanlar oldu. Bize gazete manşetlerinden ömür biçenler oldu. Bu iş bitti deyip yolunu değiştirenler oldu. Korkanlar, ürkenler, hırslarına yenilenler oldu. Onların şimdi esamesi okunmuyor. Ama Allah'a hamd olsun biz buradayız. Dimdik, sapasağlam ayaktayız. Dava burada ve yarın da inşallah burada olacak. Bürokratik vesayetin yeniden hortlamasına izin vermeyiz. 

"ÖZGÜR ÖZEL'LE VERİMLİ BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK"

Sayın Özgür Özel'i AK Parti Genel Merkezi'nde kabul ettik, 1,5 saat verimli bri görüşme gerçekleştirdik. Türkiye'de siyasetin bir yumuşamaya ihtiyacı var. Biz hiçbir zaman kutuplaşmanın tarafı olmadık. Türkiye'yi bir ve beraber gördük. 85 milyonun tamamını kucakladık. Haksızlık adaletsizlik karşısında elbette öfkelendik ama milletimizle irtibatımızda daima kucaklayıcı ve kuşatıcı olduk. Türkiye'nin meseleleri siyasetin günlük polemiklerinin elinde alınmasını istiyoruz. Siyaseti yüksek gerilim hattına hapsetmek isteyenler her zaman olacaktır ama olmasını istemiyoruz. 4 yıl gerilimle değil hoş görüyle geçsin.

Bize yakışan ağır başlılıktır. Bize yakışan hoşgörüdür. Biz kucaklayıcı ve kuşatıcı olacağız. Biz milletimizin ve devletimizin çıkarları için kin tutarız. Ama siyasette kin kavramını asla kabul etmeyiz.

"FİTNE ODAKLARINA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Biz o tuzağa düşmeyeceğiz. Bize yakışan hoşgörüdür. Başkaları ne yapsa yapsın biz kucaklayıcı olacağız. Partimizin kapıları bizim ilkelerimizle örtüşen herkese açıktır. Biz milletimizin çıkarları için çalışırız. İhanete varmayan her dostluk bizim için bakidir. Yeter ki samimiyet olsun, ülkeye hizmet derdi olsun. Siyasette yumuşama iklimini kara kışa çevirmeye çalışanlar olduğunu biliyoruz ve görüyoruz. Daha önce de bu tarz teşebbüslerle karşılaştık, hepsinden güçlenerek çıktık. Fitne ve nifak odaklarına kesinlikle göz açtırmayacağız. Cumhur İttifakı daha da güçlenerek yoluna devam edecek. Türkiye Yüzyılı'nın inşası için omuz omuza çalışmayı sürdüreceğiz. 

"CUMHUR İTTİFAKI DAHA DA GÜÇLENEREK YOLUNA DEVAM EDECEK"

Cumhur İttifakı surlarında gedik açmak isteyenleri görüyoruz. Daha önce de bu tarz şeylerle karşılaştık. Ama hepsinden güçlenerek çıktık. Yine aynısı olacak. Fitne odaklarına kesinlikle göz açtırmayacağız. Cumhur İttifakı daha da güçlenerek yoluna devam edecek.

"BU AZGIN DEVLET DURDURULMAZSA GÖZÜNÜ ANADOLU’YA DİKECEK"

Filistin topraklarında kitlesel katliam ilk 1918'de Osmanlı'nın çekilmesiyle başladı. Filistinliler göç etmek zorunda kaldı. Milyonlarca Filistinli bölge ülkelere gitti. Kalanların durumu gidenlerden daha kötüydü. İsrail devleti kuruldu, işgal ve soykırım politikaları artık bir devlet politikası olarak sürdürüldü. Bu Nekbe gününde tüm Filistinli kardeşlerimize selamlarımı gönderiyorum. Er ya da geç Filistinliler evlerine dönecekler. 

Netanyahu ve soykırıma ortak olanlar, döktükleri her damla kanın hesabını verecek. Biz de soykırımcıların hukuka hesap vermesi için enselerinde olacağız. Sanmayın ki İsrail Gazze’de duracak. Bu azgın devlet, bu terör devleti, durdurulmazsa vadedilmiş topraklar hezeyanıyla gözünü er ya da geç Anadolu’ya dikecek.

"BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ"

Gazze soykırımının hesabını sormadan dünya temiz kalamaz. Kimse bizden sözümüzü yumuşatmamızı beklemesin. Bunlar cani olduğu kadar küstahlar, barbar oldukları kadar şımarıklar. Açlıkla, susuzlukla insanları öldürdüler. İnsanları güya güvenli bölgelere yönlendirdiler, oraları bombaladılar. Annelere evlatlarının parçalarını topladılar. Hitler bile Holokost'u yaparken bu kadar aleni yapmadı, cüretkar değildi. Bunlar o kadar pervasız ki; kameralar önünde canlı yayınlarda doktorları, çocukları, kundaktaki bebekleri katlettiler. Bundan kaçamayacaklar. İnşallah dünyada bunun hesabını verecek, cezasını çekecekler. Uluslararası mahkemeyi baskı altına almaya çalışıyorlar. Güya dünyaya meydan okuyorlar. Nesin sen ya? Orada ufak kağıt makinesinin içinde onu parçalamak suretiyle bu işten kurtulacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bedelini ödeyeceksiniz.

Kaynak: AYDIN GÖKÇEOĞLU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.