TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi canlı yayını | 3 Nisan 2024 kura çekimi yapılacak iller açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın 8 bin işçi alımı için yapılacak kura çekimi noter huzurunda canlı yayında gerçekleştirilecek. İşçi alımı başvurusu yapanlar, kura sonuçlarını heyecanla bekliyor.  Sağlık Bakanlığı, 8 bin sürekli işçi alımı için yapılacak kura çekimlerini iki ayrı gün gerçekleştirecek. Kura çekilişi, illerin trafik kodlarına göre sıralı şekilde her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacak. Bugün kura çekimi Adana ilinden başlayacak ve Kırşehir iline kadar devam edecek. Yarın ise (4 Nisan) kura çekimleri devam edecek. Kura çekimleri noter huzurunda gerçekleştirilecek ve canlı olarak yayınlanacak. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kurası canlı nasıl izlenir? Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura çekimi saat kaçta? İşte, 3 Nisan Çarşamba günü kura çekimi yapılacak illerin listesi…

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 10:25
Kaynak: Haber Merkezi
Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi canlı yayını | 3 Nisan 2024 kura çekimi yapılacak iller açıklandı

Sağlık Bakanlığı'nın 8 bin işçi alımı için adaylar kura sonuçlarını heyecanla bekliyor. İşçi alımında belirlenecek yedek ve asıl adaylar için başvuru şartları ve kontenjanlar dikkatle inceleniyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açılan 8 bin işçi alımı için başvuru yapan adaylar, kura sonuçlarını bekleyiş içerisinde. Kurada ismi çıkan adaylar, başvuru şartlarını sağlamaları ve belgelerini zamanında teslim etmeleri durumunda herhangi bir sınav uygulanmadan görev yerlerine atanacaklar. Toplam kontenjan kadar yedek ve asıl aday belirlenecek. Bu adaylar, atamalar için sırayla çağrılacaklar. Sağlık Bakanlığı işçi alımında en fazla atama, temizlik görevlisi (3.550) ve güvenlik görevlisi (3.250) kadrolarına yapılacak. Sağlık Bakanlığı kura çekimi tamamlandıktan sonra, sonuçlar isci.sonuc.gov.tr adresinden nihai liste şeklinde yayınlanacak. Adaylar, bu adres üzerinden kura sonuçlarını öğrenebilecekler. Kura çekimi canlı olarak yayınlanacak mı, henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Ancak kura çekimi sonrasında, sonuçların resmi kanallar üzerinden duyurulması bekleniyor. Şu an için Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura sonuçları açıklanmadı. Sonuçlar, kura çekiminin ardından belirtilen tarihte yayınlanacak. Adaylar, sonuçları resmi kanallardan takip edebilecekler. İşte işçi alımı hakkında detaylar...

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN YENİ İŞÇİ ALIMI DUYURUSU: KURA ÇEKİMİ DETAYLARI AÇIKLANDI

T.C. Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatı hizmet birimlerine yapılacak olan 8 bin işçi alımı için yeni bir duyuru yayınladı. 23-27 Şubat 2024 tarihleri arasında İŞKUR tarafından alınan başvuruların ardından, kura çekimi ile işe alınacak adaylar belirlenecek.

KURA ÇEKİMİ DETAYLARI

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle belirlenecek. Kura çekimi, 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde gerçekleştirilecek ve canlı olarak Sağlık Bakanlığı YouTube kanalından yayınlanacak.

KURA SONUÇLARI VE İLAN

Kura sonuçları, çekilişin ardından aynı gün saat 20:00'den sonra iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kura çekilişi, illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacak. Katılımcıların kuraya alınmayacağı belirtildi. 

3 NİSAN ÇARŞAMBA KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

Sağlık Bakanlığı tarafından 8 bin işçi alımı için yapılacak kura çekimi için belirlenen iller açıklandı. 3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü gerçekleştirilecek kura çekimi saat 10:30'da Adana ili ile başlayacak ve il trafik kodlarına göre sırayla devam ederek Kırşehir ile tamamlanacak.

Kura çekimi yapılacak iller şunlardır:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. 

Kura çekimi Adana'dan başlayarak il trafik kodlarına göre sırayla yapılacak ve en son Kırşehir için çekiliş tamamlanacak.

4 NİSAN PERŞEMBE KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

Sağlık Bakanlığı tarafından 8 bin işçi alımı için yapılacak kura çekimi için belirlenen tarih ve iller açıklandı. 4 Nisan 2024 (Perşembe) günü gerçekleştirilecek kura çekimi saat 10:30'da Kocaeli ili ile başlayacak ve il trafik kodlarına göre sırayla devam ederek Düzce ile tamamlanacak.

Kura çekimi yapılacak iller şunlardır:

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. 

Kura çekimi Kocaeli'den başlayarak il trafik kodlarına göre sırayla yapılacak ve en son Düzce için çekiliş tamamlanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 8 bin işçi alımı kura çekimi henüz gerçekleşmediğinden dolayı atamaya hak kazanan adaylar belirlenmedi. Ancak, kura çekimi sonrasında belirlenecek olan adaylar ile ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Kura çekimi sonucunda 8 bin asıl ve 8 bin yedek adayın belirleneceği ifade edildi. İlk olarak asıl adayların isimleri çekilecek ve sonrasında yedek adaylar belirlenecek.

Atamalar için belirlenen kadrolara göre ise şu dağılım yapılacak:

 • 3.550 temizlik görevlisi
 • 3.250 güvenlik görevlisi
 • 84 arıza giderme elemanı
 • 127 servis destek elemanı
 • 144 elektrikçi
 • 143 tesisatçı
 • 64 boyacı
 • 600 klinik destek elemanı
 • 32 marangoz
 • 2 otomotiv mekanikçisi
 • 2 oto elektrikçisi
 • 2 otomotiv kaportacısı

Kura çekimi sona erdikten sonra belirlenen adaylar, ilan edilecek resmi kaynaklar üzerinden duyurulacak ve atamalar gerçekleştirilecek. Bu süreçte adayların ilgili kaynakları takip etmesi önem taşıyor.

2024 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 8 bin işçi alımı kura çekimi, bugün (3 Nisan) başlayacak ve 4 Nisan'a kadar devam edecek. Kura çekimi işlemleri bu iki gün boyunca tamamlanacak.

Resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, kura çekimi işlemlerinin Çarşamba (bugün) günü saat 10.00'da başlaması beklenmektedir. Bu süreçte ilk olarak 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek ve atama süreci başlatılacak.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurası, adaylar tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Adaylar, atama süreci ve sonuçları ile ilgili resmi kaynakları takip etmeye devam etmelidir.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI YAYINI NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan işçi alımı kura çekimi, Bakanlığın resmi YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Adaylar, belirlenen tarihlerde kura çekimini Bakanlık internet sitesinden veya YouTube kanalından takip edebilecekler.

Kura çekimi tamamlandıktan sonra adaylar, sonuçları yhgm.saglik.gov.tr adresinden sorgulayabileceklerdir. Bu adres üzerinden kura tarihi, saati, kura yeri, asıl ve yedek aday listeleri ile atamaya ilişkin bilgi ve belgeler gibi duyurular da yapılacaktır.

Adaylar için herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve duyurular ilgili internet adresinden yayınlanacak, bu nedenle adaylar resmi kaynakları takip etmeye devam etmelidir.

İŞÇİ ALIMI SÜRECİNDE KURADA ÖNCELİK OLMAYACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, işçi alımı kurasında aynı meslek için farklı öğrenim düzeyi veya bölümden mezun olmanın adaylar arasında öncelik teşkil etmeyeceği belirtildi. Yapılan duyuruda, noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgelerinin kontrol edileceği vurgulandı.

Atama için belirlenen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olanların tercihlerine yerleştirilmeyeceği ve atama işlemlerinin yapılmayacağı ifade edildi. Bu açıklama ile işçi alımı sürecinin adil ve şeffaf bir şekilde yürütüleceği vurgulanmış oldu.

BELGELER ZAMANINDA TESLİM EDİLECEK

Sağlık Bakanlığı işçi alımı sürecinde, yerleştirilen adaylardan istenen belgelerin belirtilen süre içinde teslim edilmemesi durumunda göreve başlatılma işlemi gerçekleşmeyecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirilen adaylardan istenen belgelerin süresi içinde teslim edilmemesi halinde, yedek listeden başvuruların dikkate alınacağı belirtildi.

Belirtilen şartları taşıyan adayların, belge teslim süresine dikkat etmeleri ve gerekli evrakları zamanında sağlamaları gerektiği vurgulandı. Belgelerin süresi içinde teslim edilmemesi durumunda, atama işlemlerinin yedek listeden yapılacağı ifade edildi. Bu açıklama ile adayların işçi alımı sürecinde belge teslim tarihlerine dikkat etmeleri önemle vurgulandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI CANLI YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.