TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#Çukurova Belediyesi

İLKHABER-Gazetesi - Çukurova Belediyesi haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Çukurova Belediyesi haber sayfasında canlı gelişmelere ulaşabilirsiniz.

CHP'li Çağkan İnan: İçmimarlık, kentlerin kimliği ve ruh halidir Haber

CHP'li Çağkan İnan: İçmimarlık, kentlerin kimliği ve ruh halidir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Meclis Üyesi, İçmimar Çağkan İnan, Dünya İçmimarlık Haftası dolayısıyla yaptığı konuşmada, içmimarlığın kentlerin kimliği ve güvenliği için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. İnan, içmimarlık bilincinin gelişmesi ve meslek haklarının korunması için çağrıda bulundu. "İÇMİMARLIK SADECE ESTETİK DEĞİL" İnan, jeoloji, jeofizik, inşaat ve mimarlık gibi disiplinlerin sağlıklı yapıların oluşması için önemli olduğunu ancak içmimarlık disiplininin de son derece önem taşıyan bir meslek grubu haline geldiğini söyledi. Özellikle deprem gibi doğal afetlerde ve kentlerin gelişiminde içmimarlığın rolü hayati önem taşıdığını kaydeden İnan, "İç mimari artık daha yaşanabilir ve estetik yapılar için anahtardır" dedi. "İÇMİMARLIK YAŞAM BİÇİMİ VE İHTİYAÇTIR" İnsanların iç mekanların tasarımı ve işlevselliği konusunda bilinçlenmesi gerektiğini savunan İnan, bu konuda meslek haklarının korunmasının ve içmimarlık bilincinin geliştirilmesinin önemli olduğunu belirtti. İnan, "Ülkemizdeki içmimarlık bilincinin gelişmesi kentlerin birer kimlik kazanması açısından bakıldığında büyük önem taşımaktadır. Meslek haklarımızın kazanılmasıyla birlikte insanlarımızın içmimarlığın lüks değil bir yaşam biçimi, bir ihtiyaç olduğunun bilinciyle hareket etmesi gerekiyor" diye konuştu. PİLOT CADDE UYGULAMASI İnan, Çukurova'da pilot cadde uygulaması ile içmimarlığın önemini gösterebilecek bir çalışmaya imza atılabileceğini de söyledi. Bu uygulama ile içmimarların kentlerin estetiğine ve işlevselliğine nasıl katkıda bulunabileceklerini göstermek mümkün olacak. İçmimarlar Odası Adana Şube Başkanlığı'nı 2 dönem başarıyla yürüten Çağkan İnan, içmimarlık faaliyetinin bireysel sonuç doğuran mesleki hizmetlerden olmayıp kamu güvenliği ile de yakından ilgili bir görev olduğunu kaydetti. İnan, içmimarların mühendislik disiplinleri arasında ana damar olduğunu ve yapı güvenliği, yaşam alanları ve kent estetiği için vazgeçilmez unsurlar olduğunu vurguladı. YEREL VE MERKEZİ YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ İnan, yerel ve merkezi yönetimlerin içmimarlarla işbirliği yapmasının doğru kentsel ve bölgesel planlama için önemli olduğunu söyledi. İçmimarların sokak iyileştirmeleri, dış cephe görselleri ve kent estetiği gibi konularda da dünya çapında çalışmalara imza attığını hatırlatan İnan, bu konuda yapılacak çalışmalara içmimarlar olarak tam destek vereceklerini belirtti.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Çukurova'da anıldı Haber

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Çukurova'da anıldı

68 Kuşağının devrimci gençlik önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Üç Fidan’ın “Tam bağımsız bir Türkiye” için mücadele ettiğinin altını çizerek, “Onların verdiği mücadeleyi büyüterek sürdüreceğiz. Özgürlüklerin ve demokrasinin gerçek anlamda egemen olduğu, tam bağımsız, özgür, demokratik, laik Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi. Üç Fidan Parkı’nda Gezmiş, Aslan ve İnan’ın anıtı önünde gerçekleştirilen törene Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, CHP Çukurova İlçe Başkanı Ümit Arif Özsoy, Seyhan İlçe Başkanı Ramazan Atikaslan, Yüreğir İlçe Başkanı Sabri Sarı, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ile yurttaşlar katıldı. TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN CANLARINI FEDA EDEN ÜÇ FİDAN Üç Fidan Anıtı’na karanfiller bırakan Başkan Kozay, yaptığı konuşmada Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan 52 yıl önce idam edildiğini anımsattı. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının herkesin bir arada eşit ve özgür olarak, barış içinde yaşadığı bir Türkiye için mücadele ettiğini aktaran Kozay, “ Onlar bu mücadeleyi verirken hiçbir çıkar peşinde koşmadılar.  Kişisel menfaat nedir hiç bilmediler. Darağacına çıkarken bile inançlarından, düşüncelerinden hiç ödün vermediler. İdam sehpasındaki son sözleri bile ‘Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye’ oldu.  İşte bu yüzden Denizler ölmedi, yüreklerde yaşıyor.  Bugün on binlerce kişinin adında, mücadelesinde, kararlılığında ve cesaretinde yaşıyorlar ve yaşamaya devam edecekler” diye konuştu. EMPERYALİZM BİÇİM DEĞİŞTİRDİ Denizlerin idamının üzerinden geçen yarım asırlık sürede emperyalizmin farklı biçimlerde etkisini artırarak sürdürdüğüne işaret eden Başkan Kozay, “Emperyalizm bugün kültürel, ekonomik, teknolojik anlamda etkisini oldukça fazla hissettiriyor. Ne acıdır ki, evlatlarımız bu güzel vatan topraklarını terk etmek istiyor. Bunun altında yatan temel neden yine emperyalist güçlerin halkımıza ve ülkemize dayattıklarıdır. Bu nedenle Denizler’in emperyalizme karşı verdiği mücadele bugün çok daha fazla anlam taşıyor” şeklinde konuştu. YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE! Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadelesinin bitmediğinin altını çizen Kozay, “Onların verdiği mücadeleyi büyüterek sürdüreceğiz. Özgürlüklerin ve demokrasinin gerçek anlamda egemen olduğu, tam bağımsız, özgür, demokratik, laik Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Kendilerini Türkiye’nin bağımsızlığına armağan eden, üç fidanı, üç yüreği sevgiyle, saygıyla, özlemle anıyoruz. Yaşasın tam bağımsız, demokratik, laik Türkiye!” ifadelerini kullandı. Gezmiş’in arkadaşları Bekir Kamuran Harputlu ve Mustafa Lütfü Kıyıcı’nın konuşmasının ardından Gezmiş ve arkadaşları şiirler ve türkülerle anıldı.

Çukurova'da "El Emeği Göz Nur"u buluşturan sergi açıldı! Haber

Çukurova'da "El Emeği Göz Nur"u buluşturan sergi açıldı!

Şehit Aytekin Kuru Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün, Çukurova Belediyesi Güzelyalı Emekli Dinlenme Evinde açtığı El Sanatları Kursunun yıl sonu sergisi, gösterişli ve şenlikli bir açılışla bölge halkının beğenisine sunuldu. KADIN GÜCÜ ÜRETİME DÖNÜŞÜYOR Sergide, Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Ümran Özgönül yönetiminde sürdürülen kursta, kursiyerlerinin binbir emek ve göz nuru ile hazırladıkları, her biri sanat eseri niteliğindeki ürünler göz kamaştırdı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu davetliler, sergilenen oda, yatak ve banyo takımları, örgü ve el işleri, çanta ve günlük kullanıma uygun küçük eşyalar, ahşap ve seramik süsleme gibi nitelikteki ürünleri ilgiyle inceledi ve yapım aşamaları hakkında kursiyerlerden bilgi aldı. HEM SANAT HEM DE LEZZET ŞÖLENİ Çukurova Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Eski Daire Başkanı Turan Yılmaz’ın sunumunun ardından açış konuşmasını gerçekleştiren kurs öğretmeni Ümran Özgönül, “Kursumuz, Halk Eğitim Merkezimizin hedefleri doğrutusunda, kadınlarımızın üretkenliklerini teşvik ederek boş zamanlarını en iyi biçimde değerlendirmelerini ve meslek sahibi olmalarını amaçlamaktadır. Birçok kursiyerimiz, kursta edindikleri beceriler ile aile ekonomisine katkıda bulunmaktalar. Bu da onların maddi ve manevi yönden daha mutlu ve üretken bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır. ” dedi. Serginin gezilmesinden sonra, kursiyerlerin evlerinde hazırladıkları ve sergilenen ürünler kadar çeşitli, yiyecek ve içecekler konuklara ikram edildi.

24. Çukurova Belediyesi Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası'nda kupalar sahiplerini buldu Haber

24. Çukurova Belediyesi Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası'nda kupalar sahiplerini buldu

Adana’da geleneksel olarak yapılan Tennis Europe Junior Tour Çukurova Belediyesi Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nın 24’ncüsü başladığı gibi muhteşem bir finalle son buldu. Genç raketlerin çekişmeli maçlar yaptığı turnuvada tek erkekler, tek kızlar ve çift erkekler şampiyonları Türk tenisçiler oldular. Çukurova Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşen büyük organizasyon final maçları ve kupa töreniyle tamamlandı. Türkiye, ABD, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya ve Ukrayna’dan gelen tenisçiler Adana’da tenis severlere bir hafta boyunca tenis şöleni yaşattılar. Turnuvanın şampiyonlarına ve finalistlerine kupaları Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay ve Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin tarafından verildi. Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) Başkanı Ali Refah Keskin, turnuvaya katkısı nedeniyle Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay’a teşekkür plaketi takdim etti. Keskin, turnuva baş hakemi Mehmet Ali Akyüz’e de günün anısına plaket verdi. ADANA’YA ÖZEL TURNUVA Törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Adana’da özel bir turnuvanın gerçekleştiğine dikkat çekti. ATDSK yönetimini kutlayan Başkan Kozay, turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi: “Spor eğitimin bir parçası, kutsal bir iş. Bu kutsal işte özellikle kulüp başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize, antrenörlerimize çok teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz bir emek verdiler. Burada yaptıkları işin önemini biliyorlar. Çünkü yaptıkları işi her gün daha da güzelleştiriyorlar, daha da büyütüyorlar. Bunu tüm Adana, tüm tenis camiası, tüm spor camiası çok yakından biliyor. Bence kıymetli bir iş, her gün üzerine koyarak gidebilmek en büyük başarıdır. Yerinde durmaksa benim hiçbir zaman kabul edebileceğim bir şey değildir. Ben de belediyecilik ve hizmet anlayışımda aynı şiarla hareket ediyorum. Her gün üzerine bir şeyler koyarak gitmeye çalışıyorum. O yüzden şu anda sağlam bir temel oluşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de nasıl üzerine koyarak gittiğimizi göreceksiniz.” TÜRKİYE’NİN PRESTİJİ ATDSK ATDSK’nın Türk tenisine büyük katkılar verdiğini kaydeden Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin de, “Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerekiyor. Adana’daki kulübümüz, değil Çukurova ilçemizin, Adana’mızın, hatta Türkiye’nin en önde gelen kulüplerinden bir tanesi. Fiziki anlamda bu olmuşluğa hepimiz şahitlik etsek de, bunun ötesinde bir emek var, bir mücadele var, bir prestij var. Kulüpte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yürekten kutluyorum. Bugün Adana’mızda, bu güzel ilçemizde, bu güzel kulübümüzde 26 farklı ülkeden tenisçilerimizin katılımıyla yapılan bu etkinlikte kazanan Adana’mız olmuştur, kazanan sporcularımız olmuştur, Türk sporu olmuştur” dedi. TURNUVA SONUÇLARI Turnuvada erkeklerde tekler ve çiftler şampiyonları ve finalistleri Türk sporcular oldular. 27 ülkeden tenisçilerin katıldığı turnuvada tek erkeklerde Kerem Genç (Türkiye) şampiyon, Mehmet Toprak Erçin (Türkiye) finalist oldu. Çift erkeklerde Kerem Genç (Türkiye) ve Mehmet Toprak Erçin (Türkiye) çifti şampiyon, Batu Dadak (Türkiye) ve Bekir Devran Esendağlı (Türkiye) çifti de finalist olarak turnuvayı tamamladılar. Tek kızlarda Zeliha Nil Çukurluoğlu (Türkiye) şampiyon, Milana Miliachenko (Rusya) finalist, çift kızlarda Zeliha Nil Çukurluoğlu (Türkiye) ve Milana Miliachenko (Rusya) çifti şampiyon, Varvara Berdieva (Rusya) ve Angelina Pakhomenko (Rusya) çifti finalist oldular.

Adana'da 24. Çukurova Belediyesi Cup Tenis Turnuvası başladı Haber

Adana'da 24. Çukurova Belediyesi Cup Tenis Turnuvası başladı

Adana’nın geleneksel olarak yapılan Tennis Europe Junior Tour Çukurova Belediyesi Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nın 24’üncüsü başladı. 22-28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen turnuvaya Türkiye, ABD, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya ve Ukrayna’dan 129 erkek, 107 kızlar olmak üzere 236 sporcu başvurdu. Uçak bulamayan, sağlık sorunu yaşayan bazı sporcular geri çekildiler. Tekler fikstürü 64’lü, çiftler fikstürü ise 32’lik ana tablodan oluştu. Adana’da 7 gün tenis şöleni yaşatacak olan turnuva 28 Nisan’da tekler ve çiftler final maçları ve kupa töreniyle sona erecek. TURNUVADA BAYRAM KUTLAMASI Çukurova Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılan 24’üncü Çukurova Belediyesi Cup’ın açılış töreni ve Sporcu Gecesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan 23 Nisan’da yapıldı. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana Vali Vekili Ekrem İnci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) 5 eksperinden biri olan ATDSK bünyesindeki Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisinin baş antrenörü Renato Vavassori, sporcular, antrenörler, sporcu aileleri ve kulüp üyeleri katıldılar. Yabancı ülkelerden gelen tenisçilerle Türk tenisçilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da birlikte kutladığı törene katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Kortlarda rakip olan tenisçiler sporcu gecesinde birlikte eğlendiler. Protokol üyeleri, turnuvaya katılan sporcular, akademide antrenmanlarını sürdüren Adanalı tenisçilerle birlikte turnuva pastasını kestiler. Açılış töreni sonrası kulübü gezen, sporcular, üyeler ve misafirlerle bir araya gelen Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, selfie çektirdi, yabancı sporcular ve antrenörlerle de sohbet etti, Çukurova’yı, Adana’yı anlattı. İLK GÜNKÜ AŞKLA Törende konuşan turnuvanın ev sahibi ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, kurulduğu 1969 yılından bugüne Adana’ya, bölgeye ve ülkemize hizmet veren kulüpte sonsuz güçle, ilk günkü aşkla sporcu yetiştirmeyi sürdürdüklerini söyledi. Ay yıldızlı bayrağa hizmet yolunda destek veren bakanlıklara, Adana’nın tüm yöneticilerine, belediye başkanlarına, işadamlarına teşekkür eden Keskin, “Kendi kendine yetebilen, devamlı bir şeyler istemek yerine bir şeyler vermek için çaba harcayan, konuşan değil üreten insanlarla dolu olan kulübümüz, 12, 14 16, 18 yaşlarda milli takıma oyuncu vermeye devam ediyor. Bunu ilke edinmiş bir kulübe sahip çıkan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Turnuva sponsoru Çukurova Belediyesi’ne de teşekkür eden Keskin, “Çukurova belediye başkanım, kıymetli dostum Emrah Kozay’a, Adana’da sporun ve sporcunun yanında olan genç kardeşime, vizyonu için, misyonu için şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu. ‘GELECEĞİMİZ EĞİTİMLİ NESİLLERDE’ Sporun kutsal olduğunu vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay da, spora ve sporcuya her zaman destek vereceklerini söyledi. ATDSK’nın Adana için kazanç olduğunu kaydeden Başkan Kozay, şöyle dedi: “Türkiye’de ve Türkiye’nin geleceğinde en çok ihtiyacımız olan şey eğitimli insanlardır. Türkiye’nin geleceğini kurtaracak olan eğitimli genç nesillerdir, yarının büyükleridir. Atatürk bundan 100 yıl önce boşuna bu memleketi bizlere emanet etti. Bize emanet ettiği o değeri, bugün bizi bir araya getiren, özgürce yaşamamızı sağlayan ve bizi halk, birey haline getiren Cumhuriyet değerlerini korumak çok önemli. Bir sporcudan asla zarar gelmez. Bugün Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi olan kötü alışkanlıklar spor yapmayan insanlarda oluyor. Spor yapan insanlar her zaman kötü alışkanlıklardan uzak duruyor, memleketine, memleketinin geleceğine faydalı birey oluyor. O yüzden benim için spor kutsal bir iş. Ayyıldızlı bayrağımızın renginde aydın insanların atalarının kanları var. Cumhuriyetimizin kazanımları o kadar kolay elde edilmedi ve onları da asla kaybetmeyeceğiz. ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü, bu memlekette bu güzel Adana’da doğmuştur’ diyen atamız, Kurtuluş savaşı hissiyatının Adana’da atıldığını söylüyor. Atatürk’ün resmiyette Adana’ya geldiği tarih çok fazla değildir. Ama gayrı resmi olarak defalarca gelmiştir. Seyhan’a, Çukurova’ya, Kozan’a, Aladağ’a gelmiştir ve Kurtuluş mücadelesinin hissiyatını burada almıştır. Çoban ateşini bu güzel memlekette, bu güzel Adana’da yakmıştır. Biz de o yanan ateşi Adanalılar olarak devam ettirmekte kararlıyız.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında böylesine anlamlı bir etkinliği organize eden Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü Başkanı Ali Refah Keskin ve yönetimine teşekkür ediyorum. Turnuvada ter dökecek tüm sporculara başarılar diliyorum.” ATDSK ADANA’NIN MARKA DEĞERİ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak söze başlayan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar da, “Bu bayramı bizlere, çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına minnet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Adana bir spor şehri ve marka olan birçok değeri var. Ama en önemli markalarından bir tanesi de bugün içerisinde bulunduğumuz bu tesis. Bu tesiste hem ulusal, hem uluslararası birçok organizasyona ev sahipliği yaptık. Bugün de marka değeri olan bu organizasyon içerisinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İnşallah burada çok daha büyük şampiyonlar yetiştireceğiz, çok daha güzel organizasyonlar yapacağız. Canla başla çalışarak ATDSK’yı Adana’nın marka değeri yapan Başkan Ali Refah beyi ve ekibini canı gönülden kutluyorum” dedi. SPORA DESTEĞİN ÖNEMİ Onlarca ülkeden çocukları 23 Nisan haftasında uluslararası bir tenis organizasyonunda Adana’da misafir etmenin anlamlı olduğunu bildiren Adana Vali Vekili Seyhan Kaymakamı ve Çukurova Kaymakam Vekili Ekrem İnci de, şöyle konuştu: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza, bizlere armağan ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü kuruluş yıldönümünde, böyle güzel bir günde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.  Gerçekten sporun olduğu yerde kötülük olmaz. O nedenle spora her zaman destek olmamız gerekiyor. Ali başkanımızı tebrik ediyorum. Tesisler muhteşem ve yatırımlarını sürdürüyorlar. Belediyelerimizin de destek vermesi güzel. Hepimiz biriz beraberiz. Bu ülke bizim. Başka birileri gelip güzelleştirecek değil. Biz birlik beraberlik içinde olup, birlikte yapacağız. Turnuvada emeği geçen herkesi kutluyorum. Turnuvaya katılan sporculara başarılar diliyorum. Adanalıları da bu güzel turnuvada yapılacak maçları izlemeye davet ediyorum.”

Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, 23 Nisan'da çocukların sevincine ortak oldu Haber

Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay, 23 Nisan'da çocukların sevincine ortak oldu

Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay 23 Nisan’ı çocuklarla karşıladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediye kreşlerini ziyaret ederek çocukların sevincine ortak olan Başkan Kozay, kreşlerdeki etkinliklere katılarak çocuklarla bayramlaştı. Çocuklarla sohbet eden ve onlarla oyunlar oynayıp gösterilerini izleyen Başkan Kozay, “Bu önemli günü Ata’mız, egemenliği kayıtsız şartsız devam ettirecek genç nesillere ve çocuklara emanet etmiştir. Bu büyük bayramda, onlarla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. MİNİKLERİN HEYECANINA ORTAK OLDU Çukurova Belediyesi’nin semt kreşlerinde gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılan Başkan Emrah Kozay, miniklerin bu mutlu heyecanına ortak oldu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı şiirlerle, resimlerle ve danslarla kutlayan 4 ila 6 yaş arasındaki miniklerin gösterilerini izleyen Başkan Emrah Kozay, çocuklarla tek tek ilgilenerek kucaklaştı. ÇOCUKLARDAN KOZAY’A YOĞUN İLGİ Onlarla beraber boyama yapan, sohbet ederek eğlencelerine eşlik eden Başkan Kozay’a çocuklar yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Çocuklara bu anlamlı günde çikolata ikram eden Başkan Emrah Kozay, miniklerle beraber şarkılar ve marşlar söyledi. Tüm kreş ve sınıfları ziyaret ederek 23 Nisan kutlaması yapan çocukların mutluluğuna ortak olan Başkan Kozay, bu özel gün ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hakkında konuşmalar yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.