TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#Oya Tekin

İLKHABER-Gazetesi - Oya Tekin haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Oya Tekin haber sayfasında canlı gelişmelere ulaşabilirsiniz.

Adana ASKF’den Başkan Oya Tekin'e hayırlı olsun ziyareti Haber

Adana ASKF’den Başkan Oya Tekin'e hayırlı olsun ziyareti

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ahmet Bozan ve yönetim kurulu üyeleri, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tekin, “ Amatör Sporu önemsiyoruz. Bizim için önemli hizmet ağlarından bir tanesi. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için sportif çalışmaları arttıracağız.  Bu anlamda, çocuklarımızın küçük yaşlarda spora başlamasını teşvik edecek projelerimizi, yakında Seyhanlılar ile paylaşacağız. Sporun ve sporcunun daima yanında olan bir belediye olacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.    BOZAN, “ OYA TEKİN BAŞKANIMIZA İNANCIMIZ TAM” Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i göreve seçilmesinden dolayı kutlayan ve Seyhan’a bir kadın elinin değmesinin de camialarını mutlu ettiğini belirten ASKF Başkanı Ahmet Bozan, “Yeni dönem Seyhan’ımıza hayırlı olsun. Spor kulüplerimizin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için belediyelerimizin desteği çok büyük bir önem taşımakta. Tesis, ulaşım ve malzeme yardımları ile kulüplerimiz ayakta durabiliyor. Seyhan’ımızın yeni başkanı Oya Tekin’in de bu konuda gereken hassasiyeti gösterip kulüplerimizin yanında olacağına inancımız tam. Bizlere göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. BAŞKAN TEKİN’İ GÖSTERİ MAÇINA DAVET ETTİLER Spor anlamında yapılan konuşmaların ardından ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i pazartesi günü Yeni Adana Stadı’nda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, “ Spor Protokolü ile Spor Basın Karması” arasında oynanacak olan gösteri maçına davet etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i ziyaret etti Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’i ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, 31 Mart 2024 tarihinde yerel seçimlerde Seyhan Belediye Başkanı olarak seçilen Oya Tekin’i ziyaret etti. Seyhan Belediyesi’nin ilk kadın başkanı Tekin’i ziyaret eden Bulut, “Seyhan bizim vazgeçilmezimizdir.” dedi.  Bulut, Türkiye’nin birçok ilinden daha büyük bir ilçenin ilk kez bir kadın başkan aracılığıyla yönetilmesinin Seyhan’a çok şey kazandıracağını ifade etti. Genel Başkan Yardımcısı Bulut; “Senin Sesin Oya Tekin” sloganının Seyhanlılar nezdinde bir karşılık bulduğunu ve bu haykırışların artık “Seyhan’ın Sesi Oya Tekin” şekline çevrildiğini söyledi. BULUT: OYA BAŞKAN TÜM ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN ÇOK RAHAT GELECEKTİR Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin’e başarı ve tebriklerini ileten CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana ilk kez bir kadın belediye başkanı tarafından yönetilmesinin gururunu parti olarak yaşadıklarını ifade etti. Bulut, ziyarette yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Sayın Başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Zorlu bir seçim maratonunun ardından Başkanımızı hedef haline getirenlerde görmüşlerdir ki başkanımız provokasyonları çok rahat püskürtebilecek yetenektedir.” Ülke genelinde ki ve Seyhan’da ki yarışı kaybeden iktidar güçleri kendilerince zayıf halka aramaktadırlar. Ama nafile başaramayacaklar. Yerel yöneticiliğin nasıl yapıldığını onlara yeniden bu 5 yıl içerisinden kazandığımız tüm yerlerde göstereceğiz. Çünkü biz artık “Türkiye İttifakıyız”, “Adana İttifakıyız”, “Seyhan İttifakıyız” dedi. Bulut sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu çerçevede Seyhan’ı kazanmak bizler için çok kıymetli. Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Adana’da tüm belediyelerimizle ortak işlere imza atacağız, memleketimizi daha yaşanılabilir hale getireceğiz” TEKİN: GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZIN ZİYARETİ BİZLERE ÇOK BÜYÜK MUTLULUK VERDİ CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Burhanettin Bulut’un ziyareti bizlere çok büyük mutluluk verdi. Kendisine bu nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in çalıştayda da ifade ettiği bir Türkiye’yi yaratmak için bugünden itibaren var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin: Büyük bir üzüntüyle karşıladım Haber

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin: Büyük bir üzüntüyle karşıladım

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan ve Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü’nün de merkezinde yer aldığı konu ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Tekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi, Saygıdeğer Seyhan Halkı, “Bir yerel yönetim kurumu olarak belediyeler kamu hizmeti veren, yasayla bağlı kuruluşlardır. Bu kuruluşlarda görev üstlenmiş olanlar etik davranış ilkelerine uymakla yükümlü, hukukun üstünlüğünü, dürüstlüğü, hakkaniyeti içselleştirmiş, halka karşı sorumluluk duygusu yüksek kişiler olmalıdır.  TEKİN: GEREKLİ ADIMLAR TİTİZLİKLE ATILACAK! “Son günlerde yaşanan üzücü olaylar, bu ilkelerin ne kadar önemli olduğunu hepimize bir kez daha hatırlatmıştır. Seyhan belediyesi çalışanları da tüm kamu görevlileri gibi hukuku ve toplumun ortak yararını her şeyin üstünde tutmakla yükümlüdür. Bu bağlamda Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü’nün merkezinde yer aldığı olayları büyük bir üzüntüyle karşıladığımı ve gerekli adımların titizlikle atılacağını belirtmek isterim. TEKİN: HAKLARA VE İNSANA SAYGIYI HER ŞEYİN ÜSTÜNDE TUTACAĞIM “Ben bu inancı üstlendiğim her görevde yol gösterici bir ilke olarak benimsedim. Şiddetten ve çatışmadan uzak, barışçıl ve adil bir yönetim benim siyasi anlayışımın temelini oluşturmaktadır. Görev başında olduğum sürece bu ilkeleri her zaman koruyacağımı, haklara ve insana saygıyı her şeyin üstünde tutacağımı huzurunuzda bir kez daha taahhüt etmek isterim. Ben ve çalışma arkadaşlarım bize gösterdiğiniz güvene layık olmaya, daha iyi bir gelecek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde yol sorununu yerinde çözdü! Haber

Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa Mahallesi'nde yol sorununu yerinde çözdü!

Mazbatasını aldığı ilk günden itibaren çalışmalarının startını veren Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, Ziyapaşa mahallesi sakinlerinin, “ Oya Başkanımızdan yollarımızı yapmasını istiyoruz” talebi üzerine sorunları yerinde tesbit ederek çalışmaların başlaması için gerekli talimatlarıı verdi. YOL SORUNUNU YERİNDE TESBİT EDİP GEREKLİ TALİMATI VERDİ Halkçı ve Katılımcı Belediyecilik anlayışıyla hareket ederek görevlerinin başında olduklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin, “ Ziyapaşa mahallesi sakinlerimizin yollarının yapılmasıyla ilgili talebi üzerine belediye meclis üyemiz ve mahalle muhtarımız ile birlikte sorunları tesbit ederek çalışmaların başlanması ve biran önce çözüme kavuşması için ilgili müdürlüğümüze gerekli talimatları verdik.  Halkımızın talepleri bizim için çok büyük bir önem  taşımaktadır ” dedi. TEKİN: “SEYHAN’I DAHA GÜZEL HALE GETİRMEYE KARARLIYIZ” Seyhan’ı daha güzel bir hale getirmek adına büyük bir özveriyle çalışacaklarını belirten Başkan Tekin, “ Bunun içinde çalışmalarımız belirlenilen program doğrultusunda gerçekleşmekte. Mahallelerimizdeki sorunların bizlere bildirilmesi durumunda gerekli hassasiyeti gösterip sorunun ortadan kalkması adına tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Vatandaşlarımız hiç merak etmesinler. Her geçen gün  eksikliklerimiz giderilecek ” diye konuştu. Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin tesbit çalışmasının ardından mahalle sakinleri ve esnafları ziyaret ederek sohbet etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.