Abdurrahim Sağ

Tekstil atölyesi sahibi Hülya Kırmızı'yı vuran şüpheli tutuklandı Tekstil atölyesi sahibi Hülya Kırmızı'yı vuran şüpheli tutuklandı

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yapılan haftalık uygulamalarda aranması bulunan kişiler ile çok sayıda silah ve çalıntı araçlar ele geçirildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin genel güvenlik ve asayişin temini açısından yapılan uygulamalar devam ediyor. 18 -24 Eylül tarihleri arasında yapılan bir haftalık uygulamalarda çalıntı araçlar, ruhsatsız silahlar ve aranması bulunan kişiler yakalandı.

Çeşitli suçlardan aranması bulunan 388 kişinin yakalandığı uygulamalarda adli mercilere çıkartılan 47 kişi hızsızlık suçundan tutuklandı.  Uygulamalarda 127 adet ruhsatsız tabanca 12 adet ruhsatsız tüfek, 10 adet kuru sıkı tabanca ile 810 adet fişek ele geçirildi.

2 adet çalıntı aracın yakalandığı uygulamalarda, 19 çalıntı motosiklet ve 7 adet çalıntı elektrikli bisiklet ele geçirildi. Ayrıca uygulamalarda 8 işyerine yasadışı kumar oynatmaktan yasal işlem yapıldı.

Uygulamaların devam ettiği öğrenildi.