1 Aralık 2023 Cuma
  • G.ALTIN 1.896,11 %0.34
  • BİST100 7.948,60 %-0.76
  • DOLAR 28,92 %0.07
  • EURO 31,61 %0.15
  • BTC 38.206 %0.88
Halil El

Tüm Makaleleri

Halil El

İdil’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İdil’de tamamladı. Halen İşletme Fakültesinde eğitimine devam etmektedir.
Eğitimin yanında ortaoğretim yılları itibari ile mağazacılıkta çalışmaya başladı, çıraklık, kalfalık, ustalık ve Usta öğreticilik dönemlerinden sonra 1997 yılında kendi namına bir mağaza açarak, ticaret hayatına atıldı.
2003 yılında bir şirket kurarak Kurumsal Mağazacılığa adım attı.
Mağazacılığın yanısıra 2013 yılında Mardin Midyat’ta 1000 kişilik bir entegre hazır giyim fabrikası kurdu. Halen mağazacılık ve dijital mağazacılık alanında çalışmalarına devam etmektedir. Tüm bunların yanında Mardin Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (MARGİSAD) kurucusu ve Başkanlığını yürütmektedir.
Ayrıca, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) Yönetim Kurulu üyeliği, MİDER Yönetim kurulu üyeliği, Midyat Fakülte ve Yüksekokul yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Kızılay üyesidir.
Hobileri arasında kitap okumak, seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde yer almak, eğitim, kültürel, sportif çalışmaları teşvik etmek ve desteklemektir.

YA HAVANDA SU DÖVMEK YA DA EHLİYET VE LİYAKAT!

Kalkınma, her toplumun ve coğrafyanın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimini teşvik etmek için vazgeçilmez bir hedeftir. Ancak, bu hedefe ulaşmak için, doğru insan kaynakları ve etkili yönetim gerekl...

Dicle’nin hafızası Boncuklu Tarla: Turizm ve Kalkınmada Nazar Boncuğumuz Olsun!

Malumunuz Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı tamamlandı ve enerji üretimine başladı. Asıl yapılması gerekenler bundan sonra. Kollar sıvanmalı ve acilen çalışmalara başlanarak "Dicle Havzası Turizm G...

Kobiler istihdamın önemli bir kaynağıdır

Ülkemizin tekstil sektörü, Kobilerimiz istihdamın önemli bir kaynağıdır ve bu sektörün başarısı, ekonomimizin büyümesine ve gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.