(İLKHABER) - Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasara uğrayan Hatay'da faaliyet gösteren bazı firmaların temsilcileri, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda Suriye'den metal hurda ithalatındaki kısıtlamanın Hatay genelinde kaldırılması için Ticaret Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

Faaliyet gösterdikleri kentteki sınır kapısından kendileri için metal hurda izni verilmemesine tepki gösteren firmaların temsilcileri, yaptıkları açıklamada şunları kaydetti:

LC Waikiki'de her 4 işlemden birisi hızlı kasadan yapılıyor LC Waikiki'de her 4 işlemden birisi hızlı kasadan yapılıyor

"Kendi şehrimizdeki gümrükten bize transit ticaret ithalat izni verilmiyor. Bu ticaret zaten 12 yıldır bu ülkeden yapılmıyordu. Bizim, Gaziantep, Kahramanmaraş, Ankara  ve İstanbul'daki firmalardan ne eksiğimiz var? Hatay milletvekilleri, Vali Mustafa Masatlı, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, Ticaret odalarının başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin sesimizi duymasını ve bu konuda destek olmasını istiyoruz. Bize iş imkânı sunulmazsa, izin verilmezse, nasıl toparlanıp ayağa kalkacağız? Çok zor durumdayız. Bu konuda başvuruda bulunduğumuz Ticaret Bakanlığı yetkililerinin olumlu yanıt vermesini bekliyoruz."