(İLKHABER) – Hentbol Duayenleri Platformu’nun bu yıl hentbol sporuna büyük hizmetler sağlayan Kazım Tekin ve Sırrı Özşen adına düzenlediği 13. Hentbol Duayenleri Buluşması Çanakkale’de gerçekleşti.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Makedonya karması başta olmak üzere kadın ve erkeklerde 18 takım katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan müsabakalar, renkli görüntülere sahne oldu.

Hentbolun duayenleri Çanakklale'de buluştu-5-1

Zonguldak ile eşleşen Adana Karması, rakibini başarılı oyunuyla yendi. Adana karmasının Hatay’da depremde eşiyle enkaz altında günlerce kalarak yaşamını kaybeden Adana’nın ve Çukobirlikspor’un ilk mîllî sporcusu Metin Muhacir’in fotoğrafı bulunun forma ile çıkması büyük beğeni topladı. Ayrıca, tüm sporcuların isimlerinin “Metin Muhacir” olarak okunması sporseverleri duygulandırdı.

Hentbolun duayenleri Çanakklale'de buluştu-2-1

Turnuvada Cenap Mertel yönetimindeki Bek Sağlık Dinamis koruyucu sağlık ürünlerinin tanıtımı ve dağıtımının yanı sıra İstanbul Heybeliada Lions Kulübü de su ve içecek desteği sağladı.

-Kazım Tekin ve Sırrı Özşen çok duygulandı

Turnuvaya isimleri verilen 1976 yılından  bu yana Adana’da hentbolun gelişmesi ve yaygınlaşması, ayrıca efsane Çukobirlikspor takımının antrenörü Kazım Tekin ile Sırrı Özşen’in özgeçmişleri okundu. Daha sonra izleyicilere hitap eden Kazım Tekin ve Sırrı Özşen turnuvaya Hentbol Duayenleri Platformu Başkanı Ahmet Türe tarafından isimlerin verilmesinden dolayı çok duygulandıklarını belirterek teşekkür ettiler.

Hentbolun duayenleri Çanakklale'de buluştu-4-1

-Turnuvaya, Federasyon Başkanı Uğur Kılıç da katıldı

Turnuvada Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve eski hentbol hakemi Cafer Esendemir, Bülent Dede ve Ramazan Şanıvar da hakem olarak görev yaptılar. Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hakan Küçükyılmaz ve MHK Üyesi Ayberk Dilmen’in maçlarda görev yapmaları beğeniyle karşılandı.

Hentbolun duayenleri Çanakklale'de buluştu-1-1

Turnuvaya katılarak ödül dağıtan Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç mütevazı davranışlarıyla diğer federasyon başkanlarına model oldu. Platform Başkanı Ahmet Türe emeği geçenlere plaket dağıttı. Tüm sporculara madalya verildi. Turnuvada 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı eski milli hentbolcu Mehmet Ali Çeliksoy ve birçok eski yönetici katıldı.

Turnuva, gerçekleşen Gala Yemeği ile sona erdi.

Hentbolun duayenleri Çanakklale'de buluştu-3-1

İsmet Atlı Karakucak Güreşleri yapıldı İsmet Atlı Karakucak Güreşleri yapıldı