Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Mardin Kızıltepe ilçesinin köklü ailelerden, yaptığı yatırım ve özellikle istihdam alanındaki çalışması ile tanınan “İlhan Ailesi” mensubu  iş adamı Emin İlhan,  AK Parti Mardin Milletvekili aday adayı dilekçesini parti yetkililerine teslim etti.

Mardin ve  Kızıltepe’de vatandaşlar tarafından sevilen ve adaylığı sevinçle karşılanan Emin İlhan “Neden aday oldun?” sorusunu ise şöyle cevapladı:

”Ben bir iş adamayım, Mardin sorunlarını çok iyi bilen bir kişiyim. Özellikle Mardin ve Mardin insanlarına ne gibi hizmetler yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum.

Mardin’de yetişmiş, çalışmış, ve buraya yatırım yapmış paylaşarak, istihdama katkı sağlamış ve tırnaklarıyla kazıyarak Mardin için emek vermiş bir iş adamı olarak, Mardin’imize siyasi olarak da hizmet etmek istiyorum. Ben burada doğdum büyüdüm ve bölgenin adeta kangren olmuş tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Özelde Mardin’i genelde ise ülkemizi tümüne hizmete kendimi adayacağım. Eleştirmek değil hizmet etmek, güçlü yanlarımızı ön plana çıkararak Mardin’imizi bir adım öteye taşımak niyetindeyim.

Ben hangi sorunlarla karşı karşıya olduğumuzun farkındayım bir yandan bölgemizin makûs talihi haline gelen terör belası diğer yandan müzmin bir hal almış diğer sorunların çözülmesi için var gücümle çalışacağım. Elektrik kesintilerinin bir an önce düzelmesi ve GAP sulama projesinin bir an önce bitirilmesi, yılan hikâyesine dönen otoban projesinin yeniden gözden geçirilmesi ve daha kapsamlı olması için alternatif projelere destek verilmesi için uğraşacağım. Özellikle Derik Mazıdağı Midyat savur Mardin Kızıltepe ve Nusaybin’i birbirine bağlayacak dağ yolundan yeniden bir proje acilen bitirilmesi için çabalayacağım. Çiftçi esnafın sorunları ve özellikle kuraklıktan kaynaklanan mağduriyetleri Ankara da gür bir sesle dile getireceğim. Habur sınır kapısının yeniden işlev kazanması için ayrıca her türlü girişimde bulunacağımı sizinle paylaşmak isterim.

Bir insanın başarılı olabilmesi için her şeyden önce ideal sahibi inanç sahibi ve ahlak sahibi olması gerekmektedir. İslam’ın ahlak mefkûresine her zaman bağlı kalarak Ankara da hiçbir şahsi menfaat ve nüfus peşinde olmayacağım. Ahlakımı inancımı vekillik koltuğuna kurban etmeyeceğim. Kalbinin etrafını yağ bağlamış ve halktan gelen feryat sinyallerini almayan bir gönüle sahip olmayacağım. Bütün bu söylediklerime Önce cenabı Allah şahit tutacağım sonra değerli halkımı nazır ve gözlemci yapacağım..

Geçirdiğimiz zor günler daha kuvvetli ve daha bilinçli bir şekilde halkın iradesini 24 Haziran’da sandığa yansıtacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı

İşte bu duygular içerisinde aziz ülkemizin bekası için ve halkımın mutluluğu için her türlü gayret, fedakarlık ve mücadeleye hazır ve kararlı olduğumu bir kez daha ifade ediyorum. Aday adaylığımız hayırlara vesile olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.”