Adana Demirspor, ligin ikinci haftasında Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Ve hatta üç önemli oyuncusundan yoksun olduğu halde..

Adana Demirspor, ligin ikinci haftasında Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Rakibin sahasının bakımı nedeniyle maç İstanbul Olimpiyat Stadı’nda oynandı ve 1-1 beraberlik ile sonuçlandı. Adana ekibimiz bir aylık süreçte yoğun bir maç trafiğine rağmen gerçekten iyi oyun sergiledi. Ve hatta üç önemli oyuncusundan yoksun olduğu halde..

Aslında ekibin aklı, bu hafta Perşembe günü Konferans Ligi play-off’ta deplasmanda karşılaşacağı Genk maçındaydı. O nedenle Ankaragücü maçında bekleneni veremedi gibi.. Ancak o kadar yoğunluğa ve eksiklere rağmen yine de güzel bir maç oldu.

En azından kaybetmedi. Sonuçta kazanamadı ama kaybetmedi de.. O çok önemli bence.. Belhanda, Yusuf Sarı ve Cherif Ndiaye gibi takımın dinamosu olan oyuncuların eksikliği de cabası.. Onlar bence Genk maçı için dinlenme fırsatı buldular.  Ayrıca sakatlık riski de düşünülünce iş daha ciddi olmakta..

Ankaragücü maçında Dorukhan’In zayıflığı dikkat çekti. İlk 11’de yer alması bence onun için iyi bir fırsattı ama sanki daha hazır değil gibi.. Akintola ise yine bildiğimiz gibi koşuyor ama sonuç yok. Niang’ın da zamana ihtiyacı var. Bu oyuncuların biran önce hazır hale gelmesi takım için çok önemli..

Hem Avrupa, hem lig, hem de Türkiye kupası maçları bir araya geliyor, yani yoğun bir sezon ekipleri bekliyor. O bakımdan takımdaki tüm futbolcuların hazır olması çok önemli.. Asil-yedek diye bir şey olmamalı.. Kim oyuna girerse, diğerinin yerini doldurmalı..

Sonuç olarak alınan bir puan önemliydi. Yani sonuç iyi.. Temennimiz Perşembe günü Genk deplasmanından rövanşa avantajlı bir skorla gelmek..