Ligde haftalar bir bir ilerlerken, transfer dönemini de geçtiğimiz Cuma sona ermesiyle birlikte ekiplerin kadroları şekillendi. Bütçelerine göre yapılan transferler ve şimdi ise gelenlerin uyumu ile birlikte artık hangi takımın daha iyi veya kötü olacağı belli olacak. Kadrosu iyi olan sezon sonu hedefine ulaşacak, olmayan ise bir sonraki sezona bakacak.

Trendyol 1. Ligde mücadele eden kentimizin önemli ekibi Adanaspor, transfer döneminin son gününde 3 yeni futbolcu daha aldı. Daha önce transferleri ile birlikte kadro genişledi. Şimdi yeni futbolcuların takımlarına uyumunu bekleyeceğiz ve sonrasında ise ekibin gücünü girme şansımız olacak.

Bu sezona Bolu deplasmanında alınan galibiyetle başlandı ve öyle devam eder diye umut ederken, maalesef ardından oynadığı 4 maçı da kaybetti. Bunların  ikisi evinde, ikisi deplasmanda..  İşin enteresan tarafı ise son maçı olan ve ligde galibiyeti dahi olmayan Tuzla ekibine 1-0 önde oldukları halde kaybetmeleri oldu.

Yani son 4 maçını da kaybetti. Bu büyük bir kayıp.. Hatta bu kayıplardan üçü bence alabileceği maçlardı. İstikrar bir türlü sağlanamadı gibi gözüküyor. Lig zorlu ve kaçan her puan çok değerli.. Zaten ikinci dönem maçların zorluğu daha da artarken, kaçan puanlar altın değerinde olmakta.. O nedenle Adanaspor’un artık puanlar alması ve hatta bir seriye ihtiyacı var. Umarız yeni transferler iş yapar da ekip çıkışa geçer.

Evet! Üst üste alınan yenilgiler ve kaçan 3üç puan daha.. Bu gidişat hiç de iyi değil.. Toparlanma zamanı artık.