Bayram BULUT/ Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan Abidin Dino Parkı içerisinde ki panolara kadına şiddet karşı içerik taşıyan yazılar asıldı.

Kadına şiddet ve kadın cinayetleri vakaları artarak devam ediyor. Yaşanan bu durum kadın örgütlerinin gündeminden düşmüyor. Her platformda bu konuya dikkat çeken kadın kuruluşları, yaşanan bu durumun sona ermesini istiyor. Son olarak ise farkındalık amaçlı Adana Abidin Dino Parkı içerisinde bulunan panolara kadına şiddete ‘dur’ diyecek mesajlar veren yazılar asıldı. Adana Kadın Platformu tarafından hazırlanan bu yazılarda, yaşanan bu durumun sone ermesi istendi.

Panolarda afiş halinde bulunan yazılarda, “Duyuyorsan, görüyorsan, yaşıyorsan şiddete sessiz kalma”, “Şiddetsiz bir yaşam hepimizin hakkı”, Şiddete dur de!”, “Şiddet asla kabul edilmez”, “Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısındayız”, “Şiddetin hiçbir gerekçesi yoktur”, “Kadına yönelik şiddet suçtur”, “Sevmiyorsan git konuş, dövme, sövme, şiddet gösterme”, Yaşamak istiyoruz”, “Şiddet insan hakları ihlalidir” ifadelerine yer verildi.

Avrupa Kuş Gözlem Günü'ne sayılı günler kaldı Avrupa Kuş Gözlem Günü'ne sayılı günler kaldı

İlgi çekici yazıların bulunduğu panolar zaman zaman parka gelenler tarafından okunuyor.