(İLKHABER) - Ürgüp'de havalanan sıcak hava balonu bir caminin alemine çarpttı. Yürekleri ağza getiren olayda sıcak hava balonu şans eseri yırtılmadı.

Balon-1

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğünün yeni araçları hizmete girdi Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğünün yeni araçları hizmete girdi

 Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan UNESCO dünya Kültür Mirası listesindeki Kapadokya'da havalanan bir sıcak hava balonu, rüzgarın etkisiyle Ürgüp ilçe merkezine doğru sürüklendi. Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir caminin üzerinden geçen sıcak hava balonu, minarenin alemine çarptı. Yürekleri ağza getiren olayda sıcak hava balonu şans eseri yırtılmazken, minarenin alemi eğildi.

balon-2

O anları ise cep telefonu kamerasıyla bir kişi evinin terasından kaydetti. Görüntüleri kayda alan kişi ve eşi arasında geçen konuşmalarda korku dolu anlar saniye saniye anlatıldı. 

balon-3

Kayıt sırasında kadının, "Camiye çarpacak. Dedim ben sana camiye çarpacak diye. İyi ki yırtılmadı, Allah korudu. Düşşe ne olacaktı şimdi? Balon kalınmış demek ki delinmedi." ifadeleri de kayda yansıdı. 

balon-4

balon-5