Aydın Gökçeoğlu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Hepimizin ailesine baktığımızda şehitler vardır. Şanlı bayrağımızı şehitlerin kanıyla boyadık biz. Bayrak sevgimizi kimse sorgulayamaz” dedi.

İpek Filiz Yazıcı hamilelik iddialarına cevap verdi: ''Daha ben bebeğim'' İpek Filiz Yazıcı hamilelik iddialarına cevap verdi: ''Daha ben bebeğim''

Karalar, 8 Mayıs tarihinde gerçekleşen Millet İttifakı mitingine dikkat çekti. Karalar,  8 Mayıs tarihinde Uğur Mumcu Meydanı’nda 200 bine yakın insanın Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırladığını söyledi.   Atatürk’e kurtuluş hissini Adana’nın verdiğini belirten Karalar, “Kurtuluş mücadelesi burada doğdu. Bunu hep söyleriz ve övünürüz. 2010 yılında Adana’da ben bunu söylemeye başladım. Şimdi herkes söylemeye başladı. Ama Mustafa Kemal’in tabiriyle doğduğu tarihi söylüyoruz. 1881ama doğduğu günü ve ayı söyleyemiyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk ben 19 Mayıs 1919’da doğdum diyor. Buzda bugünü hem Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu, hem de Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günü olarak kabul ediyoruz” diye konuştu.

Karalar, kimsenin bayrak sevgilerini sorgulayamayacağını dile getirerek, “Atatürk’ün ülkeyi kurtarmasına vurgu yapan Karalar, “1919 mücadelemizin başladığı gün diyelim. Sonra ne oldu? Hiçbir şeyi olmayan ülkenin milletine inanarak çıkan bir ulusal önder var. Ve 10 binlerce şehitle ülkeyi kurtarıyor. Hangi ailede şehit yok ki. Her ailede bu vatan için şehit vardır. Benim dedem Yemen’de kurtuluş için 11 yıl savaşmış. Biri Çanakkale’de Atatürk’ün hemen yanı başında savaşmış. Hepimizin ailesine baktığımızda şehitler vardır. Şanlı bayrağımızı şehitlerin kanıyla boyadık biz. Bayrak sevgimizi kimse sorgulayamaz. Peki ulusal kurtuluş mücadelesini yaktık, Cumhuriyeti kurduk” ifadelerini kullandı.