Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu

SERHAT AKARSU

ADANA (İLKHABER)- Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, ilçeye doğal gaz altyapısı çalışmasının başladığını duyurdu.

Topuz, yaptığı açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na yaptıkları başvuru neticesinde Karataş'ın doğal gaz dağıtım bölgelerine ilave edilecek yeni genişleme bölgesine dahil edildiğini söyledi.

İlçenin yeni genişleme bölgesine dahil edilebilmesi için zemin tahrip, kaplama, kontrollük, vb. giderlerin belediye tarafından yapılacağını taahhüt ettiklerini kaydeden Topuz, sıkıştırılmış doğalgaz CNG depolama tesisi için belediyeye ait olan arsada yer tahsisi yaptıklarını belirtti.

Topuz, "2023 yılı içerisinde 12 km iletim hattı döşemesi yapılacaktır. Bunun 9 km. uzunluğundaki ilk etabı için belediyemize Aksagaz tarafından ruhsat başvurusunda bulunulmuş ve işbaşı yapılmıştır. Doğal gaz hattının inşa çalışması için ilk kazma vurulmuştur." dedi.

İlk etapta Kemaliye Mahallesi'nin en yoğun nüfusunun olduğu bölgeye gaz temini sağlanacağını ifade eden Topuz, "Yılbaşına kadar hanelere gaz hatları bağlanacak. İlk etapta 12 km lik hat hizmete açılacak, 2. ve 3. Etap çalışmalarının tamamlanması ile ilçemizin her köşesine doğal gazı ulaştırmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Topuz, "ALLAH'ın izniyle Karataşımızı doğal gazla buluşturacağız. Pek yakında doğal gaz, yılın 12 ayı halkımızın hizmetinde olacak. Doğal gazın getireceği konfor ve modernlikle birlikte daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Söz verdiğimiz gibi Karataş halkımızın refah seviyesini arttıracağız." ifadelerini kullandı.

Topuz, sözlerine son verirken, "Sözlerime son verirken, başta Sayın Cumhur Başkanımıza, Sayın Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımıza, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza, Cumhur İttifakı Sayın Milletvekillerimize, Adana Valimize, Karataş Kaymakamımıza, belediye meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımıza, kalbi yüreği Karataş için halkımız adına teşekkür ediyorum. Tüm Karataş halkımıza hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.