Sare Aliye Akçay-İbrahim Baysal

İLKHABER- 28 Mayıs’ta yapılacak seçim öncesi Adana’ya gelen Kılıçdaroğlu, Millet Buluşması’na katılarak bir konuşma yaptı. Konu uyuşturucuydu: 

Türkiye son 10 yılda bütün uyuşturucuların merkezi haline geldi

Uyuşturucu temelde ele alınması gereken sorundur ve bunu çözmek için söz veriyorum diyen Kemal Kılıçdaroğlu’’ öyle bir illetle karşı karşıyayız ki bu illetle mücadele etmek zorundayız. Bir evde uyuşturucu varsa bunu ailelerin duymasını istemiyor. Yıllarca bu konuda araştırma yapan biri olarak bu illet bulaştığı andan itibaren evde huzur kalmaz bu nedenle bu millete biz sözüm var her evde huzurun bereketin olmasını istiyorum. Bir evde huzur varsa apartmana caddeye komsulara yansır. Bu temelde ele alınması gereken büyük bir illettir ve bununla ilgili mücadele etmemiz gerekir. Türkiye son 10 yılda bütün uyuşturucuların merkezi haline geldi. Güney Amerika’dan önce Afrika’ya sonra Türkiye’ye getiriliyor. Bütün sınırlar aşılarak bize geliyor. Önce fakir ailelerin çocukları alıştırılıyor ardından torbacı yapılıyor çocuklar. Ben o yoksul ailelerin derdini çözmek zorundayım. Nasıl olurda Afganistan’dan uyuşturucu getirip ülkemize yayacaksınız. ‘’dedi.

İstanbul uyuşturucu baronlarının at koşturduğu yer oldu

Enerji içeceği hakkında bilmeniz gerekenler Enerji içeceği hakkında bilmeniz gerekenler

Kılıçdaroğlu:’’ Uyuşturucu baronları o kadar rahatlar ki Kimse dokunamaz diyorlar bize. Hapisteki uyuşturucu baronlarını bile çıkardılar. Ailenizin huzurunu düşünüyorsanız uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmeyenlere oy vermeyeceksiniz. Benim bu millete sözüm var ilk işim uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağız. ‘’