Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf annesi uygulamasını yasakladı

ADANA(İLKHABER) - Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk dün Almanya Federal Parlamentosunda ezici bir çoğunlukla kabul edilen sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısı hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Kozan’ın Ermeni ve Fransız işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde Almanya’nın kasıtlı olarak yasa tasarısını kabul ettiğini belirten Başkan Öztürk  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer Verdi:

“Biz Balkan Harbinde çarpışırken 900 sene birlikte yaşadığımız ve kardeş diye bağrımıza bastığımız Ermeniler, Fransızlarla işbirliği yaparak bizi sırtımızdan vurdu. Güya Çukurova'da Kilikya Krallığı kuracaklar, Kozan'ı da başkent yapacaklardı. Şimdi ilçemizdeki manastırı geri almak için uluslararası mahkemelerde sözde Ermeni soykırımını gerekçe göstererek davalar açıyorlar, parlamentolardan yasalar çıkartmaya çalışıyorlar. Ermeni soykırımı diye bir olay yok, bunların hepsinin açıklaması devlet arşivlerinde var. O dönemde ülkemizde yaşamaya devam eden Ermeni sayısı 464 bin. Nerelerde peki onların çocukları şimdi? Bir kısmı Güneydoğu'da PKK adı altında karşımıza çıkıyor. Askerimize, polisimize kurşun sıkanların çoğu Ermeni soyundan gelmektedir. Kozanımızın Ermeni mezaliminden kurtulduğu 2 Haziran'da, bu gün Almanya 1915 Ermeni Olaylarını ‘soykırım’ olarak niteleyen yasa tasarısını kabul etmiştir. Kozanımızda Kilikya Krallığı kurma rüyasını gören Ermenilere ve tüm dünyaya sesleniyorum, kimseye verecek bir karış toprağımız yok.”