Türk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı tarafından, Muharrem ayı nedeniyle, aşure dağıtma etkinliği düzenlendi.

Abdurrahim Sağ

 ADANA (İLKHABER)-Türk Kızılayı Adana Şube Başkanlığı tarafından, Muharrem ayı nedeniyle, aşure dağıtma etkinliği düzenlendi.

Türk Kızılayı’nın Muharrem ayı nedeniyle yüzlerce yıldır süren aşure yapıp dağıtma geleneği sürüyor. Türk Kızılayı Adana Şubesi, ülkemizin en önemli hayır kurumunun adını verdiği Kızılay Caddesi'nde bulunan tarihi Ulu Cami önünde hazırlanan aşureleri halka dağıttı.


Saatler öncesinden hazırlığı başlanan aşure yapımında Kızılay'ın maharetli ustaları, aşurelerin kıvamı ve lezzetinin tam yerinde olması için çaba sarf etti. Pişirilen aşureler Ulu Cami önünde kurulan tezgahlarda  vatandaşlara tek tek dağıtıldı.


Kazanların başına geçerek ustalarla birlikte aşureleri bizzat halka dağıtan Türk Kızılay’ı Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Halil Ahmet Çolak Kızılay gönüllüleri geleneksel etkinliğin her yıl yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini anlattı.

Bayraktar: Türkiye yabancı yatırımcılar için güvenilir bir ülke Bayraktar: Türkiye yabancı yatırımcılar için güvenilir bir ülke