Adana’nın Aladağ İlçesi Kökez Mahalle’nde yapılan Kökez Göleti için ilk kazma vuruldu. Mahallenin arazisinin sulamada önemli bir yer taşıyacak gölet için kurban kesildi.

Aladağ’da tarımsal sulama için kullanılan göletler kurulmaya devam ediyor. Son olarak Aladağ İlçesi Kökez Mahalle’nde yapılan Kökez Göleti için ilk kazma vuruldu. DSİ 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan Kökez Göleti için Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik tarafından kurban kesildi.

Kurban kesilerek başlanan gölet çalışması ile ilgili bilgiler paylaşan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, “Kökez Mahallemizin arazisini sulayacak, uzun zamandır takibini yaptığımız Kökez Göleti’nde ilk kazma vuruldu. Bir hayal daha gerçekleşiyor. Teşekkürler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

  Şiddetli yağış galerilerin çatılarını çökertti, araçlar zarar gördü   Şiddetli yağış galerilerin çatılarını çökertti, araçlar zarar gördü

Kökezli Göleti için 3- 4 bin metre kare araziyi sulak hale getireceklerini dile getiren Akgedik, “Kökezli Göleti tamamlandığında 3- 4 bin metre kare araziyi sulak hale getireceğiz. Burada nitelikli tarım yapmamızı sağlayacak göletimiz. Katma değeri yüksek tarım ürünleri yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.