Serhat Akarsu

Haraç cinayetinde öldürülen kişiye ateş etme anı güvenlik kamerasında Haraç cinayetinde öldürülen kişiye ateş etme anı güvenlik kamerasında

ADANA (İLKHABER)-Adana'da bir motosikletin  köprüde yaptığı akrobatik hareketler pahalıya patladı. Ceptelefonu ile görüntülenen motosiklet sürücüsüne işlem yapıldı.

Bazı sosyal medya hesapların ve haber sitesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde bir motosiklet sürücüsünün akrobasi hareketleri yaparak trafiği tehlikeye düşürecek şekilde hareket ettiği görüntü ve haberleri yer aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Görüntü ve haberlerin görevliler tarafından incelenmesi sonucunda, habere konu olan sürücü tespit edilerek hakkında Karayolları Trafik Kanunu’nun, 36/3-c maddesince ehliyeti alındığı halde araç kullanmak, 78/1b maddesince kask takmamak, 47/1d maddesince tehlikeli araç kullanmak ve 91. Maddede yer alan sigortasız araç kullanmaktan idari para cezası uygulandı.

 Sürücüye yazılan cezaların yanı sıra motosiklette trafikten men edildi.