Adana Demirspor ligin 6. haftasında karşılaştığı Kasımpaşa deplasmanından puan alamadı. O maç Adana ekibi için adeta kâbus gibi geçti. İlk yarının 21. dakikasında kaleci Ertaç’ın büyük hatası sonucu kırmızı kart görmesi ilk kâbus olurken, ardından kaptan Stambouli’nin 45+8’de yani son dakikada basit bir hata ile diyelim ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi ikinci yarıya 9 kişi ile başlamasına neden oldu.

Ve son kırmızı kartı ise Rodrigues karşılaşmanın son düdüğünden saniyeler öncesinde rakibe yaptığı sert hareket sonrası gelmesi ise ayrı bir kâbus oldu. Yani maça 11 kişi ile başlayan Adana Demirspor, 90 dakika sonrası 8 kişi kaldı.

Şöyle baktığımızda Ertaç’ın kırmızısı sonrası Yusuf Sarı’nın alınmasını hiçbirimiz anlamadık. Geçtiğimiz sezonla birlikte Avrupa kupalarındaki performansıyla dikkat çeken Yusuf Sarı’nın alınmasını hoca neye göre yaptı. Oysa ki herkesin beklediği Yusuf Erdoğan’ın alınmasıydı. Hâlâ anlamış değiliz.

Maçta Yusuf Erdoğan yakaladığı birçok pozisyonu adeta heba etti ve bence Yusuf Sarı olsaydı o maçı rahatlıkla alabilirdik. Ancak yanlış tercih ve kaçırılan o kadar pozisyon. Yoksa rakipte bir şey yoktu. Onlar için adeta piyango vurdu desek yeridir.

Ancak asıl önemli olan Çarşamba günü Beşiktaş ile oynanacak olan erteleme maçında ne olacak. Ertaç’ın ceza sahası dışında topa elle müdahale etmesi, ardından Kaptan Stambouli’nin gereksiz topa vurma yüzünden ikinci sarı ile oyun dışında kalması ve Rodrigues maçın bitmesine saniyeler kala gördüğü kırmızı kart. Çarşamba günü oynanacak olan Beşiktaş maçında sıkıntıya neden olacak. Umarız olmaz..

Çünkü şimdi Avrupa maçları nedeniyle ertelenen Beşiktaş maçında yeni transfer kaleci Magomedaliev, kural nedeniyle oynayamayacak. Goran Karacic TFF’ye bildirilen listede olmadığından yine Beşiktaş maçında yok.. Kale şimdi Vedat Karakuş’a emanet ve ona güveniyoruz. Umarız kendi evimizde 3 puanı alacağız.

Kısaca kritik maç öncesi önemli eksiklerimiz olacak. Kasımpaşa karşısında hem 3 puanı, hem de 3 önemli oyuncuyu kaybettik. Ayrıca Beşiktaş sonrası Alanya ve Trabzon maçları var. Zaman her şeyi gösterecek. Umarız bu üç maçı da kayıpsız atlatır ve yolumuza devam ederiz.