Futbolda 5 hafta geride kalırken, şimdi de Ziraat Türkiye Kupası ilk tur maçları başlayacak. Önümüzdeki hafta 26-27-28 Eylül tarihlerinde oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme turu müsabakalarına, Ön Eleme Turu maçları sonucu tur atlayan 14 Bölgesel Amatör Lig (BAL) ve TFF 3. Lig'den 48 olmak üzere toplam 62 takım katılacak.

Ziraat Türkiye Kupası'nda genel olarak ise 136'sı profesyonel, 14'ü amatör toplam 150 takımın mücadele verecek. Yani dolu dolu, ülkemizin dört bir yanındaki ekiplerin yarışından bahsediyoruz. Bence ülke futbolu için bu turnuva çok önemli.. Tüm ekipler kendilerini gösterme fırsatı buluyor. Ülke olarak da onları izleme fırsatımız oluyor.

Bazen BAL takımlarının, 3. Lig ve 2. Lig takımlarının üst liglerdeki güçlü takımları elediğini, sürprizlere imza attığını gördük. Bu onlar için büyük bir moral olmakla beraber, futbolcularının da üst ligler için transfer şansını doğuruyor.

Hem lig, hem de kupa maçlarının başlaması, biz futbolseverler için ta bir şölen demek.. Bunlarla beraber Avrupa kupalarında mücadele eden 3 ekibimizin de maçlarını eklediğimizde müthiş bir döneme girdik desek yeridir.

Adana ve yakın çevre illerimize baktığımızda Süper Lig, TFF 1. Lig ve Alt liglerde mücadele eden birçok ekibimiz var. Yani Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş’tan ekipleri sayarsak, epey ekibe sahibiz. Hepsine başarılar diliyoruz.

Evet! Liglerin yanında kupa maratonu da başlıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren daha çok maç izleme şansımız olacak. Tüm takımlara başarılar diler, kazasız, sakatlık olmadan bir dönem diliyoruz.