Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazada motokurye hayatını kaybetti, sürücü serbest bırakıldı Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun karıştığı kazada motokurye hayatını kaybetti, sürücü serbest bırakıldı

Olay, sabah saatlerinde Şatırlı Mahallesi’nde meydana geldi. Alınan bilgiye göre; mahallede yaşayan Tevfik İnce (48) ve Şaban Öz (59) 8 metre derinliğindeki kuyuyu temizlemek üzere aşağı indi. Kuyuyu temizledikten sonra yukarı çıkmak istedi. İki adamın kuyudan çıkarken kullandığı halat Tevfik İnce’nin çıkışı sırasında koptu. İnceyi kuyunun dibinde açı içerisinde gören Şaban Öz, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın ardından bölgeye jandarma, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri şahsı kurtarmak için bir traktörden de destek alarak makaralı halat sistemi kurdu. Kurulan sistemle iki itfaiye eri aşağı indi.
Kuyuya sedye indirildi
Tevfik İnce, itfaiye ekipleri tarafından kuyu içerisine indirilen sedyeye bağlandıktan sonra yukarı çekildi. Vatandaşların da yardımı ile çıkarılan adamın vücudunun birçok yerinde kırık olduğu öğrenildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Tevfik İnce, ambulansla hastaneye kaldırıldı.