Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Geçtiğimiz yıllardır 3 kilosu 1 liraya satılan kuru soğanın kilogram fiyatı şimdilerde 15 lira oldu.

Adana’da semt pazarlarında satılan kuru soğanın kilogram fiyatı aşırı yükseldi. 12.5 lira ile 15 lira arasında satılan 1 kilogram soğan cep yakarken, patatesin kilosu da soğanı aratmadı. Patates ise 3 kilosu 25 ila 30 liradan satıldığı görüldü.

FİYATLAR YÜKSEK

Aşırı yükselen soğan ve patates fiyatlarına tepki gösteren vatandaşlar, “Bir kilo soğana 15 TL diyorlar. Bu nasıl bir vicdan. 3 kilo alsak 40-45 lira gibi bir para ödemek zorunda kalıyoruz. Evlerimize aldığımız en önemli Pazar ürünlerinden biri soğan. Domates fiyatını geçiş durumda. 13 ila 15 lira arasında domatesin kilosu satılıyor. Soğanın kilosunun bu kadar yüksek olduğunu daha önce hiç görmemiştik” dediler.

MARKET FİYATLARI GİBİ OLDU

Düzey'de üst düzey atamalar Düzey'de üst düzey atamalar

Marketlerde böyle yüksek fiyatların olduğundan bahseden vatandaşlar, “Marketlerde fiyatlar yüksek. Zaten bizde markete gidip alış veriş yapmıyoruz. Daha uygun fiyatlı olduğu için pazarlara geliyoruz. Ancak pazarların durumu da artık marketleri aratmayacak durumda. Gerçekten fiyatlar çok yüksek. Geçen yıl 1 ila 3 lira arasında satılan soğanın fiyatı nasıl olurda bu kadar yükselir anlamış değiliz” ifadelerini kullandılar.