EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Sultanları, Sultanlar Ligi’nin normal sezonunu 9. sırada tamamladı. Çukurova Belediyesi SK’da Başantrenör M. Umut Uysal, “İyi bir sezon geçirdik ve kente iyi bir heyecan yaşattık. İlk kez Sultanlar Ligi’ne çıktık ve bu sezon ligde kalmak çok önemliydi. Takımızı biraz daha gençleştirip, daha atletik hale getiriyoruz. Bu senenin sonundan ders çıkarıp inşallah önümüzdeki sezon buralara bırakmadan play-off’u garantileyeceğimizi düşünüyorum. Yani kurduğumuz takım beklentilerimizin üzerinde bir sezon çıkaracaktır” dedi.

Sultanlar Ligi normal sezonunu 9. sırada tamamlayan Çukurova’nın Sultanları, yeni sezona daha iddialı hazırlanıyor. Yeni sezon için çalışmalarına devam eden Çukurova Belediyesi SK, mevcut kadrosundan sadece 3 oyuncu ile devam kararı alırken, birçok ismi de renklerine bağladı.

Adana Demirspor: 2 - Başakşehir: 3 Adana Demirspor: 2 - Başakşehir: 3

Takımı daha atletik hale getiriyoruz

Yapılan çalışmalar hakkında konuşan Çukurova Belediyesi SK Başantrenörü M. Umut Uysal, “Transfer dönemine erken başladık. Geride kalan sezonda yaptığımız 2-3 transferle zaten dünyada takip edilen bir kulüp olmuştuk. Bu sene onu yine devam ettireceğimizi düşünüyorum. Türk oyunculardan da değerli transferlerimiz oldu. Takımızı biraz daha gençleştirip, daha atletik hale getiriyoruz” dedi.