banner6

Adana, yoksullaşıyor

CHP 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, CHP Yüreğir ve Sarıçam ilçe örgütlerini ziyaretinde kentin kaderine terk edildiğini vurguladı

Adana, yoksullaşıyor

CHP 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, CHP Yüreğir ve Sarıçam ilçe örgütlerini ziyaretinde kentin kaderine terk edildiğini vurguladı

 

 

Adana, yoksullaşıyor

 


ADANA(İLKHABER) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, CHP Yüreğir ve Sarıçam İlçe Örgütü'nü ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurullar sonrası başkanlığa seçilen Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün ile Sarıçam İlçe Başkanı Musa Gökdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile fikir alışverişinde bulunan Güvel, Yüreğir ve Sarıçam'ın yerel yönetimler ve merkezi iktidar tarafından kaderine terk edildiğini kaydetti.

Her iki başkana görevlerinde başarılar dileyen Güvel, yoksul kesimin yaşadığı Yüreğir ve Sarıçam'da CHP'ye büyük görevler düştüğünü belirtti. İktidarın iki ilçeye de gerekli yatırımları yapmadığına dikkat çeken Güvel, "CHP, yoksulun, garibanın, desteğe muhtaç insanların haklarını savunan bir partidir. Dolayısıyla Sarıçam ve Yüreğir'de daha güçlü olmak zorundayız. AKP, her alanda olduğu gibi eğitim ve milli bayramlar konusunda da ülkeyi ayrıştırıyor. 4+4+4 eğitim sistemiyle çocuklarımız henüz bebeklik çağında okula başlatılıyor, yine küçük yaşta mezuniyet zihniyetiyle geleceklerine ipotek konuluyor. 19 Mayıs ve 23 Nisan gibi milli bayramlarımızın da içi boşaltılmaya çalışılıyor. Biz CHP'liler bu tehlikeli sürece dur demek, Atatürk'ün çizdiği ilke, inkılap ve çağdaş hedefler doğrultusunda ilerlemek zorundayız" dedi.

"ADANA ÜVEY EVLAT"

Adana'nın her geçen gün yoksullaştığını ve işsizlik rakamlarının arttığını ifade eden Güvel, "Kentimiz vasıfsız göç alıyor, beyin göçü vermeye devam ediyor. Yeni yatırımlar yapılmadığı gibi mevcut yatırımlar ve fabrikalar da elden çıkarılıyor. Adana, tam bir sahipsizlik örneği yaşıyor. Son açıklanan teşvik sistemi de Adana'nın üvey evlat muamelesi gördüğünü gözler önüne serdi. Yatırımlar her zaman olduğu gibi çevre illere kayacak. Bu konuda farklı açıklamalarla kafa karıştırmanın bir anlamı yok" diye konuştu.

CHP'nin toplumun tüm kesimlerine sahip çıkacağını ifade eden Güvel, "CHP'li olmak düzgün, dürüst, halka, demokrasiye, cumhuriyete ve devlete sahip çıkmak demektir" dedi.

BAŞKANLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ifade eden Üstün ve Gökdemir ise Güvel'e teşekkür etti. Üstün, herkesin, her kesimin Adana, Yüreğir ve CHP için üzerine düşen görevi yapması çağrısında bulunurken Gökdemir ise iyi bir yönetim oluşturduklarını, Sarıçam'da her gün onlarca işsizin parti binasına iş için geldiğini kaydetti. Gökdemir, "AKP iktidarında Adana işsizlik şampiyonu oldu. Hep beraber mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42