banner6

Gülpınar'a ziyaret akını

Devlet eski Bakanı Eyüp Cenap Gülpınar'ın taziyesine sevenleri akın ediyor. Önceki gün geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden, Siverek'in Gülpınar köyünde 15 bin kişinin hakka uğurladığı Devlet eski Bakanı Eyüp Cenap Gülpınar'ın taziyesini oğulları Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar kabül ediyor.

Gülpınar'a ziyaret akını
Gülpınar'a ziyaret akını

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Devlet eski Bakanı Eyüp Cenap Gülpınar'ın taziyesine sevenleri akın ediyor. Önceki gün geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden, Siverek'in Gülpınar köyünde 15 bin kişinin hakka uğurladığı Devlet eski Bakanı Eyüp Cenap Gülpınar'ın taziyesini oğulları Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar kabül ediyor. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinin Bahçelievler semtinde açılan 3 çadırda taziyeleri kabül eden Gülpınar ailesini binlerce seveni yalnız bırakmıyor. Ankara, İstanbul ve Güneydoğu bölgesi illerinden ziyaretçilerin yanı sıra, Bakanlar, Bölge Valileri, Milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluşları başkanları, Resmi Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Belediye Başkanları, kanaat önderleri, aşiret liderleri,  taziye bildirimi için gelerek Gülpınar ailesine sabır diliyor.

Eyüp Cenap Gülpınar kimdir ?

Eyyüp Cenap Gülpınar, 10 Haziran 1943'de Şanlıurfa Siverek'te doğdu. Babasının adı Mehmet Halit, annesinin adı Sabiha'dır. Hukukçu; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Avukatlık yaptı ve ziraat işiyle uğraştı. 18, 19, 20, 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili. 48. Hükümet'te Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 23. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı vekilliği görevinde bulundu. Gülpınar evli ve 4 çocuk babasıydı.

Şanlıurfa halkının gönüllerinde taht kuran tecrübeli siyasetçi Eyüp Cenap Gülpınar, Şanlıurfa'nın sorunlarıyla yakından ilgilenip, çözüme kavuşturmasıyla tanınıyordu. Dürüst Devlet adamlığı ciddiyetiyle memleketinin tüm sorunlarının takipçisi olan Gülpınar, Siyaset yaptığı 35 yıl içerisinde Şanlıurfa halkının büyük teveccühünü kazanmayı sürdürdü. 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın gözbebeği bir siyasetçi olan Gülpınar 2007-2009 yılları arasında TBMM Başkan Vekilliği görevini de başarıyla sürdürdü. Gülpınar ayrıca Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en çok oy potansiyeline sahip olan siyasetçilerinden biri olarak biliniyordu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER