banner6

"İhtiyaç duyulan alanlarda değişiklik yapılacaktır"

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, sadece 'Özel Yetkili Mahkemeler'in yetkilerinin sınırlandırılması konusunda değil, diğer mevzuatlarda da değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu, bu değişikliklerin de Meclis'in asli görevi olduğunu söyledi.

Bakan Ergin'den Özel Yetkili Mahkeme yorumu

 

 

 

"İhtiyaç duyulan alanlarda

değişiklik yapılacaktır"

 

 

 

  ADANA (İHA) - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, sadece 'Özel Yetkili Mahkemeler'in yetkilerinin sınırlandırılması konusunda değil, diğer mevzuatlarda da değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu, bu değişikliklerin de Meclis'in asli görevi olduğunu söyledi. 

  Adana'nın Ceyhan ilçesinde yapımı tamamlanan 'Adalet Sarayı'nın açılışına katılarak, ilçede bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara'dan Adana'ya gelen Bakan Ergin, Şakirpaşa Havaalanı'nda Vali Hüseyin Avni Coş tarafından karşılandı. Havaalanı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergin, 'Özel Yetkili Mahkemeler'in yetkilerinin sınırlandırılmasına yönelik çalışmaların kendisine hatırlatılması üzerine şu anda ortada netleşen bir durum olmadığını, gerekli çalışmalar yapılıp, değişikliğin ana hatları ortaya çıktıktan sonra bir değerlendirme yapılmasının daha doğru olacağını söyledi. Ergin, "Bu konudaki görüş ve düşüncelerimizi daha önce de kamuoyu ile paylaşmıştık. Sadece 250. maddede değil, mevzuatlarımızda da değişen şartlara göre bir değişikliğe gidilmesi, yasama organımız olan parlamentomuzun vazifelerinden biri. Bu kapsamda ihtiyaç duyulan alanlarda değişiklik yapılacaktır. Geçmişte de bu yönde gerekli değişiklikler yapıldı, bundan sonra da yapılacaktır. Eğer böylesi bir değişiklik olacaksa eğer, ortaya çıkacak olan paketin çerçevesini gördükten sonra oturup, bu konuda bir değerlendirme yapılması daha doğru ve sağlıklı olur. Ezbere yapılan değerlendirmelerin çoğu yanlış" dedi.

  Bugün ulusal bir gazetede 'Kanun Namına Dur Savcı Bey' başlığı altında yer alan haberle ilgili olarak yöneltilen sorulara yanıt vermekten kaçınan Sadullah Ergin, konu hakkında şu an için herhangi bir açıklama yapmasının doğru olmayacağının altını çizdi. Süreci yakından takip ettiklerini vurgulayan Ergin, savcının arabasında kaçak sigara ve katil zanlısı bulunduğu iddialarını kasteden bir gazetecinin "İddialar doğru mu? Böyle bir şey var mı?" yönündeki sorusuna, "Bunu bilebilme durumumuz var mı şu anda?" sorusu ile yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42