banner6

MHP'de İzgioğlu dönemi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatı'nda 'kongre' süreci tamamlandı. 4 listenin 'başkanlık' için yarıştığı genel kurulda 570 delegenin 378'inin oyunu alan Mustafa İzgioğlu, yeni dönemde 'il başkanlığı' görevine seçildi

MHP'de İzgioğlu dönemi

MHP'de İzgioğlu dönemi

 

 

ADANA (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Teşkilatı'nda 'kongre' süreci tamamlandı. 4 listenin 'başkanlık' için yarıştığı genel kurulda 570 delegenin 378'inin oyunu alan Mustafa İzgioğlu, yeni dönemde 'il başkanlığı' görevine seçildi.

MHP Türkiye genelindeki 26. il kongresini Adana'da gerçekleştirdi. Menderes Spor Salonu'nda yapılan ve 'Divan Başkanlığı'nı MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın'ın üstlenmiş olduğu 'MHP Adana İl Teşkilatı 10. Olağan Genel Kurulu'na Mustafa İzgioğlu, Sertan Duran, Sait Kırmacı ve Salih Gökçe'nin hazırlamış olduğu 4 ayrı listeyle gidildi. Birlik ve beraberlik mesajları verilen kongrede yapılan konuşmalarda hedef olarak MHP'nin 'iktidar'a taşınması gösterildi. El ele verip partilileri selamlayan adaylar, başkanlık seçimi öncesinde de birbirlerine başarı diledi. 639 delegesi bulunan MHP İl Teşkilatı'nda toplam 570 delege sandık başına gitti.

Kullanılan oyların 378'ini alan İzgioğlu, yeni dönemde MHP İl Başkanlığı görevine getirilirken, bir diğer başkan adayı Salih Gökçe ise 172 oyda kaldı. Başkanlığa adaylığını açıklayan Sertan Duran 12 oy alırken, sadıktan Sait Kırmacı'ya ise sadece 8 oy çıktı. Bir oy da geçersiz sayıldı. Seçimlerin ardından kürsüye çıkarak bir teşekkür konuşması yapan Mustafa İzgioğlu, "Burada kaybeden yok, burada tek bir kazanan vardır o da milliyetçi hareket. İnşallah pazartesinden sonra birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için çalışacağız ve milliyetçi hareket Adana'da bir yıldız gibi parlatmak için bütün gücümüzle, bütün arkadaşlarımızla gayret edeceğiz. Dışarıda kalmış, küsmüş, darılmış, başka partilere gitmiş hangi arkadaşımız olursa olsun Milliyetçi Hareket Partisi'nin çatısı altında buluşturmak için çalışacağız" dedi.

Öte yandan, Mustafa İzgioğlu'nun hazırlamış olduğu listede ise şu isimler yer alıyor; "Adem Gül, Ahmet Çölkesen, Ali Kuşçu, Ali Ünüvar, Ayhan Bulan, Burkay Dikici, Bünyamin Avcı, Bünyamin Kaya, Cabbar Köse, Cafer Uluışık, Işıl Kılıçarslan, Erol İşler, Haluk İncecik, Hamit Yılmaz, Hasan Duru (Kadir Oğlu), Hasan Duru, Hüseyin Kanat, İlhan Pehlivan, İsmail Gözübatık, Sami Baysal, Mehmet Demirci, Muhammed Yaşar, Murat Çardak, Murat Çomu, Mustafa Karabörklü, Mustafa Karasandık, Nadir Sert, Serkan Şimşir, Sıtkı Polat, Taylan Atar, Yeşim Akkaş ve Zeki Üzümcü."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42