banner6

Sorunları çözen milletvekili oldu

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülpınar bir ilki gerçekleştiriyor

Sorunları çözen  milletvekili oldu
Sorunları çözen  milletvekili oldu

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Siverek’in siyasi tarihinde bir ilki gerçekleştiren politikacı olarak tarihe geçiyor. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Siverek’e sık sık giderek vatandaşlarla bir araya geliyor ve Siverek ilçesinin sık görmeye alışkın olmadığı sorunları çözen siyasetçisi olarak bir ilki gerçekleştiriyor.

Sorunlarını sadece dinlemekle kalmayan Gülpınar, bir çok vatandaşa dönüş yaparak sorunlarının çözülmesini sağladı. Siverek’te vatandaşın hizmetini aksatan kalıplaşmış bir çok düzeni yıkmaya başlayan ve vatandaşlara güven veren Gülpınar, çizdiği dürüst siyasetçi profili ile insanların gönlünde taht kurdu.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin hizmette sesi ise ilk kez 24. Dönem hükümetinde Kasım Gülpınar’ın TBMM’ye Milletvekili olarak girmesi ile duyulmaya başlandı. Şanlıurfa’nın genç siyasetçilerinden Kasım Gülpınar, Milletvekilliği öncesinde kamuda önemli görevler üstlendi. Şanlıurfa’nın sorunlarıyla Milletvekiliği öncesinde de yakından ilgilenen Gülpınar,  TÖMER'de öğretmenlik yaptı. Dış Ticaret Müsteşarlığı İGEME'de Mütercim olarak çalıştı. Samanyolu Televizyonunda Diplomasi Muhabirliği yaptı. Devlet Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve Siyasi Danışmanlık, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Siyasi Danışmanlık görevlerinde bulundu. Çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce, iyi düzeyde Arapça ve Farsça bilen Gülpınar, babası Devlet Eski Bakanı Eyyüp Cenap Gülpınar’ın siyaseti bırakmasıyla aktif siyasete atılarak Ak Parti’den Şanlıurfa 3. Sıra Milletvekili adayı olarak gösterildi.

“ALLAH RIZASI İÇİN

HİZMET YAPACAĞIZ”

Adaylığı süresince ‘Bu dönem Siverek ilçemizde yeni yönetim anlayışı ile herkesi kucaklayan, partimize oy versin veya vermesin ayrım gözetmeden herkese aynı içtenlikle ve samimiyetle yaklaşan, Allah rızası için hizmet yapacak ve insanlara faydası olacak bir Siyaset anlayışı güdeceğiz. Bizler hiçbir zaman bilerek ayrım yapanlardan olmayacağız'sözleriyle seçmene güven verirken, seçilmesinin ardından ‘Allah’ın takdiriyle Sayın Başbakanımızın teveccühü ile ve halkımızın da desteğiyle yeni hizmet bayrağını biz devir aldık. Bizler hizmet aşkıyla bu işe talip olduk. İnşallah kısır ve siyasi çekişmeler ile bu hizmet aşkından mahrum bırakılmaya çalışılmayız. İnşallah 4 yıl boyunca Şanlıurfa’mıza ve tüm ilçelerimize Sayın Bakanımız ve Değerli Milletvekili adayı arkadaşlarımızla birlikte hizmet getiririz. İnşallah bu 4 yılın sonunda da temel amacımız olan Allah’ın rızasına kavuşmayı rabbim bizlere nasip eder. ‘ sözleriyle de vatandaşlara umut verdi.

Kasım Gülpınar Milletvekili seçilmesinin ardından Fransa Dostluk Grubu Başkanı olarak Türkiye’yi temsil etti. Fransa Parlamentosu’ndan geçen Ermeni tasarısının ardından Dostluk Grubu başkanlığından ve üyeliğinden istifa etti.

SİVEREK’İN SORUNLARI

ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Kasım Gülpınar, Milletvekili seçilmesinin ardından sık sık Şanlıurfa ve Siverek’e gelerek vatandaşlar ile kucaklaştı sorunlarını dinledi. Sorunlarını sadece dinlemekle kalmayan Gülpınar, bir çok vatandaşa dönüş yaparak sorunlarının çözülmesini sağladı. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Gülpınar, Siverek ilçesinde yapılan yolsuzlukların da önüne geçti. Siverek’te vatandaşın hizmetini aksatan kalıplaşmış bir çok düzeni yıkmaya başlayan ve vatandaşlara güven veren Gülpınar, çizdiği dürüst siyasetçi profili ile insanların gönlünde taht kurdu. Vatandaşlar ‘Siverek ilk kez bir siyasetçiyi bu kadar çok ilçesinde görüyor. Kasım Gülpınar Siverek’ten kopmuyor, sık sık ilçeye gelerek muhtarlar ile görüşüyor, köyleri tek tek geziyor. Biz Siverek halkı olarak sayın Vekilimizden çok memnunuz'şeklinde duygularını dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42