banner6

Tabanın sesi olacağım

CHP Adana İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Hazar, delegelerin desteğini bekledini ifade etti

Tabanın sesi olacağım
Tabanın sesi olacağım

ADANA(İLKHABER) - CHP Adana il kongresi giderek yaklaşırken, iş adamı Ali Hazar," Parti tabanından aldığım güç ve örgütlülükle il başkanlığına adayım." dedi.
Hazar açıklamasında uzun müddetten beri Adana’da parti içerisinde bir ikilemin, bir savaşın, bir kaosun yaşandığını, bu olumsuzluklara bir son vermek için, partililerin temennisiyle, CHP’ye ve genel başkanımıza yaraşır bir örgütlenme yapısını oluşturmak, birlik ve beraberliği sağlamak adına aday olduğunu ifade etti
Yaşanmakta olan ve gerilen bu son süreçte ,CHP’nin bu olumsuzlukları hak etmediğini de öne süren, Ali Hazar; Adana il başkanlığına seçilmesi halinde, parti içerisinde, bu tür şeylerin yaşanmayacağına vurgu yaptı ve şunları söyledi:
“Tüm partililere eşit mesafedeyim, hiç kimsenin adamı değil partililerimin emrinde, taban hareketinin bir sesi olarak, herkesi sevgiyle kucaklamak ve parti içerisinde ikiliği ortadan kaldırmak için adayım.
Ülkenin içinde yaşadığı konjöktör gereği, CHP’liler olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız.
Partinin bu konuma düşürülmesinde, en büyük etken yukarıda üst düzeyde siyaset yapan, bazı vekillerin il ilçe örgülenmelerine çok fazla müdahil olmalarıdır.
Bu tür yaklaşımlar hiç bir fayda getirmiyor, aksine parti içerisinde olumsuzlukları da beraberinde getiriyor.
CHP’nin çıkar ve menfaatleri açısından, bu tür ilişkiler içerisinde olanlar, bireysellikten çıkarak toplumsal düşünülmesi halinde, herkes için olumlu sonuç verecektir. Kazanan parti olacak ve örgütlenmenin önünü açılacaktır. İşte bunu sağlamak adına adayım.
Bu ülkenin insanları olarak AKP girdabıyla karşı karşıyayız. İnsanlara halka her türlü zulmü reva gören bir anlayış ve zihniyete dur diyebilmek adına bir olmak zorundayız. Ülkemizi yaşanılmaz tam bir kaosa  sokan bu iktidardan hesap sormak ve kurtulmak için CHP iktidarına ihtiyaç vardır.
Ülkede işsizlik almış başını gidiyor. Ülkenin tüm değerleri bir bir pasifize edilmeye çalışılıyor. Gözaltı ve korku politikalarıyla insanlar sindiriliyor. Bu nereye kadar devam edecektir?
Buradan tüm yurtseverlere, ülkemin güzel düşünen insanlarına sesleniyorum: Çözüm CHP iktidarıdır.
Gün geçirilmeden Adana’mızda ve ülkemizin her karış toprağında yaşayan insanlara CHP’nin projelerini anlatmalıyız, AKP’nin halka karşı yaptığı zulmü anlatmalıyız.
CHP Herkes için vardır.
CHP’yi iktidar yapmak elimizdedir.
Şu an il başkanlığına aday olma konusundaki çıkışım, taban hareketinin bir parçasıdır.
Bu taban hareketini Adana’da hep birlikte başlatmak, birlik ve dayanışmayı sevgi ortamı içerisinde sağlayarak, hiç durmadan, yılmadan, yorulmadan CHP’yi layık olduğu yere taşımak zorundayız.
CHP’yi iktidar, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapmak için herkese görev düşmekte. Kısır çekişme ve benlik duygularından uzak kaldığımız an, biz hep beraber demesini öğrendiğimiz an, her şey ama her şey daha rahat çözüleceğine inanıyorum.
10 Haziran 2012 günü yapılacak olan CHP il kongresinin bir bayram havası içerisinde geçmesini diliyorum. Sevgi ve barışın egemen olacağı bir il yönetiminin iş başına geçmesi, il delegelerinin elindedir. Bu tarihi bir sorumluluktur ve delegelerin desteğini bekliyorum." 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42