Sezonun daha 4 haftası geride kalırken, milli maçlar nedeniyle ilk ara verildi ve bence bu ara en çok Avrupa kupalarında mücadele eden ekiplerin işine yaradı. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve tarihinde ilk kez Avrupa arenasında boy gösteren Adana Demirspor..

Bu dört ekip yaz döneminde Avrupa macerasında başladıkları için bir bakıma sezona da erken başlamış oldular. Hatta ligin başlamasıyla birlikte üç güne bir maç yaptılar. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş yollarına devam ediyor. Ancak ne kentimizin güzide ekibi Adana Demirspor Konferans Ligi play-off hattında penaltılardan ileti Genk’e bıraktı.
Ancak sonuçta tarihinde ilk kez Avrupa’da oynadılar ve bence gayet başarılı maçlar çıkardılar. Zaten penaltılardan kaçan bir tur oldu. Ayrıca bu yıl ilki yani bir bakıma alışma yılı oldu. Bundan sonraki yıllarda bence daha iyi olacaktır.
Evet! Milli maç arasıyla birlikte ekipler dinlenme ve daha iyi hazırlanma fırsatı buldu. Bu hafta ise ligler, yani maraton kaldığı yerden devam ediyor. Havaların da serinlemeye başlaması, artık statların daha da dolması anlamına gelir. 
Adana’mızın Süper Lig’de başarılı ekibi Adana Demirspor, sahasında Pendikspor’u konuk edecek. Maç Cumartesi günü saat 20.00’de.. Avrupa macerasının sona ermesiyle birlikte tüm dikkatlerini lige çevirdiler. 
Milli maç arasıyla birlikte dinlenme fırsatı da bulan ekibimiz, bu hafta bence saha ve seyircisi önünde güzel bir maç çıkarıp üç puanı alacaklardır. Zaten bu sezon yine güzel şeyler bekliyoruz ve önümüzdeki yıl yine Avrupa kupalarına katılıp, daha iyi bir performans sergileyeceklerdir.
Diğer taraftan birinci ligde de yine kentimizin güzide ekibi Adanaspor var ama maalesef geride kalan 4 maçta iyi bir grafik çizemediler. Sadece sezonun ilk maçında alınan bir galibiyet var ve diğer 3 maç ise maalesef puan alamadılar. Onların da artık iyi sonuçlar çıkarmasını ve üst sıralara tırmanmasını bekliyoruz.
Evet! Futbolda lig maratonu kaldığı yerden devam ediyor. Ekiplerimize başarılar diliyoruz.