ADNAN AVUKA

Rüşvet iddiasıyla CHP’li eski belediye başkanı hapis cezasına çarptırıldı Rüşvet iddiasıyla CHP’li eski belediye başkanı hapis cezasına çarptırıldı

MARDİN(İLKHABER)-Mardin 70.nci Mekanize  Piyade Tugay Komutanlığında devir teslim töreni yapıldı. Selen Kışlasında yapılan törende Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Diyarbakır 2. Ordu Komutanı Korgeneral  Fedai Ünsal, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Artuklu Belediyesi Başkanı Mehmet Tatlıdede, STK, Kanaat Önderleri Süryani Başpapaz Gabriel Akyuz, Gaziler ildeki daire müdürleri ve MHP il Başkanı Ferhan Bozkuş katıldılar.

Cumhurbaşkanın son TSK kararnamesinde Mardin Tugay Komutanı Hikmet Yokarıbaş’ın emekli olması nedeniyle Mardin Tugay Komutanlığına Piyade Albay Ahmet Yaşar Dener atandı. Görev devir teslim töreni yapıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Görev devir teslim töreninde Mardin Tugay Komutanlığına adanan Piyade Albay Ahmet Yaşar Dener’in biyografileri okundu. Plaket takdiminden sonra Sancak töreni  geçişlerine gelenler ayakta selamlayarak büyük alkışla karşılandı.

Diyarbakır Kolordu Komutanı Korgeneral  Fedai Ünsal’ın TSK’yı konu aldığı konuşması büyük takdir toplayarak ayakta alkış aldı.

Mardin Tugay Komutanlığına bağlı askeri birliklerin geçişleri sırasında başta vali ve komutanlar olmak üzere ayakta selamlanarak sevgi ile karşılandılar. Törenden sonra hazırlanan ikramlarda bir araya gelen askeri ve sivil konuklar daha sonra Mardin Tugayında görev yapan Diyarbakır 7. Kolordu Komutanı  Fedai Ünsal ile sohbet etti.