ADNAN AVUKA

Dünyaya açılan lezzet Gaziantep turşusu Dünyaya açılan lezzet Gaziantep turşusu

MARDİN (İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, göreve başlaması nedeniyle kendisine “Hoş geldin” ziyaretinde bulunan basın mensuplarına önceliklerini ve hizmet anlayışını anlattı. Doğru haberciliğin önemine değinen Vali Akkoyun, gazetecilerden bu anlamda destek istedi. Huzurun önemine değinen Vali Akkoyun, huzur ortamının olmadığı yerde hizmetin de olamayacağını belirtti.

DSC_0887

Mardin Valiliğine atanan Vali Tuncay Akkoyun ziyaretleri kabul etmeye devam ediyor. İlçe ziyaretlerini ve iş insanları ve vatandaş buluşmalarını sürdüren Vali Akkoyun, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Adnan Avuka, Midyat Turabdin Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Süleyman İş, İletişim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Rıdvan Fidan, Mardin Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Akgül, Radyo Zergan İşletmeci ve Sahibi Yılmaz Çiçekana,  Midyat Hür Haber Muhabiri Süleyman Tunç ve Midyat AA Muhabiri Selahattin Erol'u  Valilik Dara Toplantı salonunda kabul etti. Gazetecilerle tanışma faslının ardından, Vali Akkoyun önceliklerini sıraladı, hizmet akışında meydana gelen aksaklıkların basın mensupları tarafından dile getirilmesinden memnuniyet duyacağını aktardı. 

DSC_0883

ÖNCELİKLERİMİZİN BAŞINDA HUZUR GELİR

Vali Akkoyun, huzur ve güvenin olmadığı yerde, hizmetinde olmayacağına dikkat çekerek, Mardin de huzur sağlanmış, huzurlu bir şehir haline gelmiştir. Huzurun ve güvenin olmadığı yerde hizmetin olmayacağını biliyoruz. Önceliklerimiz başında terörle ve uyuşturucu ile mücadele gelir. Koordineli ve planlı olarak terör ve uyuşturucu ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Göçmen kaçakçılığı ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Bu işin organizatörlerine dönük kararlı bir mücadelemiz var. Mardin il genelinde uyuşturucuya karşı etkili bir mücadele vermeye devam edeceğiz dedi. 

GENÇLERİMİZİ ZEHİRLEMEK İSTEYENLER HÜSRANA UĞRAYACAK

Okul bahçelerinde ve etraflarında sürekli denetim ve kontrollerin yapıldığına dikkat çeken Vali Akkoyun, güvenlik birimlerimiz, okul bahçelerinde, okul önlerinde ve etraflarında sürekli olarak  kontrol  hizmetlerini sürdürüyorlar. Okul yöneticileri, aileler ve öğrencilerle işbirliği yaparak, uyuşturucu ve teröre boş alan bırakmayacağız. Gençlerimizi zehirlemek isteyenlere karşı tavrımız nettir. Müsamaha ve müsaade etmeyeceğiz." Şeklinde konuştu. 

    HİZMET YÜRÜTÜMÜNDE HERKES SORUMLULUK ALMALI

Bazı hizmetlerin yürütümünde sorumluluk alınmaması durumunda sürenin uzayacağını kaydeden Vali Akkoyun, istimlaklerde bire bir görüşmelerin sorunları çözüme kavuşturabileceğini söyledi. Akkoyun, Kaymakamlarımızın ve yetkili hizmet birim amirlerinin sorumluluk ve inisiyatif kullanmaları gerekir. Boğazına bir şey girmiyorsa, Devleti zarara sokmuyorsa ve birilerini nemalandırmıyorsa, amaç ve hedef vatandaşın yaşamını kolaylaştırmak ise arkadaşlarım çekinmeden karar verip hizmetlerini yürütsünler. Bu hizmetleri yürütürken bizi de arklarında görecekler dedi. 

ŞEHİR STADI TAMAM. ÇEVRE YOLU PROJESİ YAKINDA

Başlatılan çalışmalara hız verildiğini ifade eden Vali Akkoyun, temel sorunların başında gelen çevre yolu projesinin yakında hayata geçeceğini aktardı. Akkoyun, Mardin içine acil ihtiyaç olan Şehir Stadı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof.Dr. Vedat Işıkhan'ın destekleriyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a aktar. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile donanımlı bir şehir stadı için çalışmalar başlatıldı. Mardin'in öncelikli ve hayati önem taşıyan ihtiyaçlarını kararlılıkla gidermeye gayret göstereceğiz. Bu konu vatandaşımız bilgilendirmede hizmetteki aksamaları hatırlatmada siz basın mensuplarına da görev düşüyor. şeklinde sözlerini sürdürdü 

z verildiğini ifade eden Vali Akkoyun, temel sorunların başında gelen çevre yolu projesinin yakında hayata geçeceğini aktardı. Akkoyun, Mardin içine acil ihtiyaç olan Şehir Stadı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof.Dr. Vedat Işıkhan'ın destekleriyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a aktar. Cumhurbaşkanımızın talimatları ile donanımlı bir şehir stadı için çalışmalar başlatıldı. Mardin'in öncelikli ve hayati önem taşıyan ihtiyaçlarını kararlılıkla gidermeye gayret göstereceğiz. Bu konu vatandaşımız bilgilendirmede hizmetteki aksamaları hatırlatmada siz basın mensuplarına da görev düşüyor. şeklinde sözlerini sürdürdü