ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Çeşitli gazeteler ve ajanslarda 40 yıldır muhabirlik yapmış olan Ömerli İlçesi köklü ailelerden Sabahattin Kaya’nın oğlu Hikmet Kaya ile Ayşen ve Mehmet Küçük’ün kızları Seda Küçük dünya evine girdi. Düğün birçok davetlinin katılımıyla Mardin Yay Grand Oteli Osmanlı Düğün Sarayı’nda gerçekleşti.

Her iki ailenin Avrupa ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen akraba ve arkadaşlarının yani sıra Mardin STK ,kanaat önderleri, siyasi parti mensupları katılırken Artuklu Belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı, Mardin Çimento Fabrikası genel Müdürü  İhsan Erçin, Mardin Gazeteciler  Başkanı ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik, basın konseyi, Mardin Gazeteciler Derneği düğüne katılan isimler arasındaydı. İş adamı Halil Küçük ise çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Mardin’in ünlü mahalli sanatçısı Şeyhmus Alpaslan ve arkadaşları Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice olmak üzere birçok şarkıyı seslendirdi.

 Düğünün sahibi iki aile ise misafirlerin masalarını tek tek  dolaşarak geldikleri için herkese teşekkür etti. Gelin ve damadın aileleri ile birlikte düğüne katılan tüm davetliler gece boyunca eğlendiler. Yemekli yapılan düğünde Mardin’in milli yemeği sembüsek, içli köfte, pilav üstü gibi zengin bir menü ile davetlilere adete bir ziyafet yaşatıldı.

Batan gemideki mürettebatlardan olduğu değerlendirilen 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı Batan gemideki mürettebatlardan olduğu değerlendirilen 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Gelin Seda Küçük ile Damat Hikmet Kaya bu mutlulukları ailelerine borçlu olduklarını belirterek” Allah herkese böyle bir aile nasip etsin” diye belirttiler.