Adnan Avuka

Mardinli iş insanları, bugün düzenlenen ekonomi zirvesinde bir araya geldi. Toplantı, şehirdeki iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirerek, bölgenin ekonomik potansiyelini değerlendirmek amacıyla düzenlendi.

Toplantıya katılan iş insanları, bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak için çeşitli fikirler ve öneriler sunarak, işbirliği yapma konusunda kararlı olduklarını vurguladılar. Ayrıca, sektörel gelişmeler hakkında bilgi paylaşımında bulunarak, iş dünyasında yaşanan son gelişmeleri de tartıştılar.

Açılış Konuşmasını yapan İş İnsanı Nedim Kaya, toplantıda yaptığı konuşmada, Açılış Konuşmasını yapan İş İnsanı Nedim Kaya, 35yıl önce ayrıldığı Mardin özlemini yaşadığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verilmesi gerektiğini söyledi. 

 İş Dünyası Dergisi Tarafından Düzenlenen Ekonomi Zirvesi toplantısını İstanbul’dan  Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem, Mardinliler Derneği Başkanı ve Turizm Acentesi Kurucusu Nedim Kaya, İş İnsanı Abdulkadir Akkuş, Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzel, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hatip Çelik, Savur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Kaya, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysan Sun, Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Hububat Merkezi Başkanı Şerif Öter katıldı. 

      Açılış Konuşmasını yapan İş İnsanı Nedim Kaya, 35yıl önce ayrıldığı Mardin özlemini yaşadığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verilmesi gerektiğini söyledi. 

      Aris Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzel ticari gelişimini anlattı, Mardin’de ki hatırlarını tazeledi. 

Koçfinans Turuncu Kanatlar İyilik Hareketi ilk yılında ödül kazandı Koçfinans Turuncu Kanatlar İyilik Hareketi ilk yılında ödül kazandı

     İş İnsanı Abdulkadir Akkuş, Mardin’de kurdukları 3 tekstil fabrikasının yanında İstanbul’da inşaat sektöründe belli bir yere geldiklerini, yaptıkları işlerde marka olmayı hedeflediklerini söyledi.      

  Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hatip Çelik,  Mardin’in 3,1 milyon dekar tarım alanı ile Türkiye’nin en önemli buğday, mısır, kırmızı mercimek ve üzüm üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlatarak, sanayi, ticaret hacmi, lojistik ve ulaştırma alanındaki konumunu, enerji ve turizmdeki gelişme ve beklentilerini dile getirdi. 

    İş Dünyası Dergisi, katılımcılara birer başarı belgesi verdi. 

3-11

23

36