Mardinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  (MAREV), Ramazan ayında bir rekora daha imza attı. Mardin’in 10 ilçesini mahalle mahalle dolaşarak hem depremzedelerin acılarını paylaşan hem de Ramazan yardımlarını dağıtan MAREV yardımda rekor kırdı.

 MAREV yaptığı çalışmaları şöyle anlattı:

“6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından Marev ailesi olarak hemen bölgeye nasıl destek olabiliriz diye çalışmalara başladık.

Genel merkezimizin, maddi manevi desteğini alarak bölgeye acil ihtiyaçları karşılamak için ilimzde bulunan  kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile sürekli  koordineli bir şekilde çalıştık.

Mardin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı aracılığıyla ayni destek göndermeye başladık.

Depremin ilk gününden itibaren Mardin’e çok sayıda depremzedenin gelmesi ile birlikte çalışmalarımızı öncelikle hastanelerde tedavi gören depremzede hastalarımızı ziyaret edip acil ihtiyaçlarını karşılamak üzerine yoğunlaştırdık.Hastane ziyaretlerimizde ailelerle çok duygusal anlar yaşasak ta onlara destek olabilmek yalnız olmadıklarını hissettirebilmek için güçlü durmaya çalıştık. Yurtlarda kalan aileleri ziyaret edip acil giysi ve hijyen malzemeleri konusunda destek olmaya çalıştık. Yurtlarda kalan hastaların ihtiyaç duyduğu  şeker ölçüm cihazı, hemoglobin ölçüm cihazı, inhalasyon cihazı gibi cihazları temin edip teslim ettik.

Barınma sorunu yaşayan ailelere destek olmak için kadın komisyonu üyelerimizin desteğiyle battaniye, yatak, yorgan yastık, halı, mutfak eşyaları, buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi,  tv gibi ihtiyaçlarını temin ettik. Aileleri sık sık ziyaret edip çeşitli sorunlarının çözümünde destek olmaya ve yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalıştık.

Mokid derneğinin 1 ay boyunca depremzede ailelere sıcak yemek ulaştırmak için kurduğu aşevinde kadın komisyonu üyelerimizle birlikte paketlemede destek verdik.

Adana'da zincirleme trafik kazasında 6 kişi yaralandı Adana'da zincirleme trafik kazasında 6 kişi yaralandı

Genel merkezimizin depremzede ailelere ve Mardin’deki dar gelirli ailelere destek amacıyla hazırladığı her biri 400 TL değerindeki 2000 adet  erzak kartını, kadın komisyonu üyelerimiz, aile destek merkezleri, kadın sivil toplum kuruluşları ve çok amaçlı toplum merkezleri aracılığıyla 10 ilçemizde dağıtımını sağladık.

Yaklaşan bayram nedeniyle depremzede çocuklarımıza bir nebze de olsa bayram sevincini yaşatabilmek için 75 çocuğumuzu bayramlık kıyafet alışverişine götürdük.

Yaklaşık üç aydır süren bu çalışmalarımızda bize maddi manevi desteğini esirgemeyen Şubeler koordinatörümüz Semra Eldem’e, Bakırköy şubemize ve gece gündüz demeden hep yanımızda olan, maddi manevi desteğini hiç esirgemeyen  Kadın komisyonu üyelerimize çok teşekkür ederiz. İlimizde bulunan depremzede ailelerimize ilimizdeki misafirlikleri süresince yaralarını sarmak için desteğimizi sürdüreceğiz.