Memur-Sen İstasyon Meydanı’nda Filistin’e destek çadırı kurmuştu. Ve bunun üzerinden tam 45 gün geçti. Memur-Sen, bugün aynı yerde Filistin için başlattığı desteğinin 45. gününde açıklama gerçekleştirdi. Açıklamayı Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Bekir Nennioğlu yaptı.

45 gündür Sivil Toplum Kuruluşları ve Memur-Sen olarak; Gazze'de bütün yaşanan vahşete ve soykırıma dur demek, onurlu ve mazlum Filistinlilere destek olmak, Filistin halkının yalnız olmadığını bütün dünyaya haykırmak ve Siyonist rejimini lanetlemek için toplandıklarını dile getiren Nennioğlu, “Filistinli kardeşlerimizin onur ve yaşam mücadelesine destek olmak adına aralıksız tam 45 gündür insanlık nöbeti için sahaya çıkıyor, sabahlara kadar meydanlarda nöbet tutuyoruz” dedi.

“KANA DOYMAYAN, İŞGALCİ, KATİL, SİYONİST İSRAİL'İ LANETLEMEK; MAZLUM FİLİSTİN HALKININ HAKLI DAVASINA DESTEK VERMEK İÇİN BURADAYIZ”

Nennioğlu, 45 gündür neden burada olduklarını şu şekilde açıkladı:

Hatay'da depremlerde ağır hasar alan 3 bina kontrollü yıkıldı Hatay'da depremlerde ağır hasar alan 3 bina kontrollü yıkıldı

“İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız. Ülke genelinde Siyonist İsrail'in yaptığı soykırımı lanetlemek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek, ağzında bir damla su ile Hz. İbrahim'e su taşıyan karınca misali zalimlere karşı tarafımızı belli etmek için buradayız, Vurulan, yıkılan hastanelerdeki bebekler için, şehit olan Filistin halkı için buradayız. Gözü yaşlı analar, bağrı yanık babalar için, Süt kokulu bebekler için, Vicdanların sesi olmak için buradayız. Kana doymayan, işgalci, katil, Siyonist İsrail'i lanetlemek; Mazlum Filistin halkının haklı davasına destek vermek için buradayız.”

“Bizler Filistin'in ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız, kardeş Filistin halkının işgale karşı meşru mücadelesini destekliyoruz” diyen Nennioğlu, bu yolda üzerlerine düşen her türlü fedakârlığı yapacaklarını da vurguladı.

Memur-Sen’den Filistin açıklaması 2

“GAZZE'DE BOMBAYI, AKSA'DA FERYADI, KUDÜS'TE ESARETİ ARTIRAN, SUÇ ORTAĞI FİRMALARI HEP BİRLİKTE BOYKOT EDECEĞİZ”

Nennioğlu, “Filistin'de Gazze'de Kudüs'te, insanlığın haremine yapılan saldırılara karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız. Unutmayın ki "Korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz" Filistin'de, teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehe'lerin fillerine karşı taşla- sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini hep birlikte göreceğiz” dedi ve şu çağrıyı yaptı:

“Eğer biz meydanlara çıkmazsak, direniş göstermezsek, ses çıkarmazsak oradaki insanlar katliamlarla karşı karşıya kalmaya devam eder ve asıl o zaman Siyonist İsrail kazanır. Buna asla fırsat vermeyeceğiz. Filistinli mazlumların var olma mücadelesini güçlü bir şekilde savunmaya, Hakkı haykırmaya, devam edeceğiz. Mazlumlara dua zalimlere lanet edeceğiz. Sıraladıkları yalanları tek tek yüzlerine çarpacağız. Kalbimizle nasıl buğzettiysek, dilimizle nasıl haykırdıysak, elimizle de bu zulme karşı duracağız. Açıktan işgali, vahşeti öven, soykırıma finansal destek veren firmalardan uzak duracağız. Gazze'de bombayı, Aksa'da feryadı, Kudüs'te esareti artıran, suç ortağı firmaları hep birlikte boykot edeceğiz. Filistin tamamen özgür ve bağımsız olana kadar bu direniş sürdürecek ve nöbetimize devam edeceğiz. Bizim tarafımız belli: Biz postallarıyla adaleti ezenlerin değil, Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Biz, Filistin'in haklı davasının yanındayız. İsrail soykırımcı bir terör örgütüdür. İsrail, -kan ve irinden beslenen bu terör şebekesi- elbette yerle yeksan olacak. Kahrolsun İsrail. Kahrolsun İsrail'i destekleyen emperyalizm.”

Açıklama sonrasında Filistin’de hayatını kaybedenler için Fatiha okundu.

Memur-Sen’den Filistin açıklaması 3

Kaynak: CANSU ERSOY