Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte şimdi okul zamanı.. İlkokul 1 ve anasınıfı öğrencileri, bu hafta itibariyle uyum haftası çerçevesinde eğitime başladı. 11 Eylülde de ilk zil çalacak ve 2023-2024 Eğitim-Öğretim sezonu süreci başlamış olacak. 

İlk ara tatil 13-17 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler, 22 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline çıkacak. 5 Şubat'ta da ikinci dönem başlayacak. Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatil ise 8 ile 12 Nisan olacak ve eğitim-öğretim yılı 14 Haziran'da tamamlanacak. Başarılar diliyoruz.
Yeni eğitim-öğretimin başlamasıyla tüm ebeveynleri kırtasiye heyecanı sardı. Sınıf öğretmenlerinin belirlediği şekliyle veliler gidip gerekli kırtasiye malzemelerini alacak. Özellikle ilkokul çocuklarımız için önemli bir konu bu..
Çünkü hep bu dönemlerde merdiven altı dediğimiz, ne tür malzemeden yapıldığı belli olmayan, gerekli standartları taşımayan, taklit ürünler piyasaya çıkmakta.. Boya kalemleri, kokulu silgiler, baskılı çantalar, beslenme çantası, kalem kutusu, matara, kaplıklar, pastel boya, suluboya, oyun hamuru, silgi vs. gibi daha birçok ürün sağlık açısından büyük önem taşıyor. 
Çocukların sağlığı için gerekli kriterler uygun olanı bulmak ok önemli.. Bu konuda hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Kalitesiz, içeriğinde ne olduğu belli olmayan, kanserojen madde içeren merdiven altı kırtasiye ürünleri muhtemelen piyasada yer almaya başlamıştır. 
Belki fiyat olarak ucuz olabilir ama sağlık açısından büyük risk taşıdığı unutulmamalı.. Ayrıca bilinen sağlam yerlerden alındığında da mutlaka ürünlerin son kullanma tarihlerine bakılmalı, içeriğinde neler var, üretici, adresi vs. bilgilerin yer almasına dikkat edilmelidir. O nedenle çocuklar için kırtasiye ürünlerinin daha dikkatli ve özenli bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Öyle sokakta tezgahlarda satılan ürünlerin alınması çok sakıncalı olur. 
Evet! Yeni eğitim-öğretim sezonu başlıyor. Çocuklarımızın sağlığı için lütfen kırtasiye malzemeleri alırken dikkatli olalım. Tüm öğrencilerimize başarılı, sağlıklı bir dönem dileğiyle..