NİLGÜN TAZE

ADANA (İLKHABER)- Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalarda, 12 şüpheli şahsa yönelik operasyon düzenlendi.

Mersin'de PKK-KCK destekçilerine operasyon 4

Operasyonda, PKK/KCK'lı teröristlerin cenazesine katıldığı ve pankart taşıdığı tespit edilen N.G. ile sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK terör örgütünü övücü ve özendirici nitelikte paylaşımlar yaparak propaganda yaptığı tespit edilen M.E.Ç., F.D., M.S., İ.K., M.İ., B.T., N.K., F.G., Y.A., S.Ç. ve F.M. isimli 11 olmak üzere toplam 12 şüpheli şahsa yönelik 200 polisin katılımı ile eş zamanlı drone destekli ve Özel Harekât ekiplerinin katılımıyla operasyon yapıldı.

Mersin'de PKK-KCK destekçilerine operasyon

Hatay'da 364 bin makaron ele geçirildi Hatay'da 364 bin makaron ele geçirildi

Şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, şahıslara ait dijital materyaller ve örgütsel dokümanlara el konuldu.

Mersin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" denildi.

Mersin'de PKK-KCK destekçilerine operasyon 3